Druhú polovicu sezóny začali lepšie skúsenejší bedmintonisti

6. marca 2014 |  | |

smatlak-klenovecPo Vianočnej turnajovej prestávke sa znovu naplno rozbehli bedmintonové súťaže vo všetkých vekových kategóriách. Viac mohli byť spokojní skúsenejší bedmintonisti, ktorí vybojovali spolu 14 cenných kovov.

Tretiu Grand Prix dospelých usporiadal trenčiansky klub M-Šport v dňoch 17.-19.januára. Tri pódiové umiestnenia vybojovala Nikoleta Bálintová. Vo finálovom stretnutí podľahla tradičnej rivalke zo Zvolena-Martine Repiskej vo dvoch setoch. Spolu obsadili vo štvorhre striebro a v miešanej štvorhre so Žďárskym vybojovala bronz. Turnaja sa zúčastnili aj Ivan Hruška, Pavol Kochan, Monika Hrušková a Renata Surová. Žiaľ žiadnemu sa nepodarilo výraznejšie presadiť a svoje stretnutia prehrali buď v kvalifikácii alebo v prvých kolách jednotlivých disciplín.

Oveľa lepšie to už bolo na Grand Prix staršieho dorastu vo Zvolene 4.januára. Vo dvojhre vybojoval Richard Šmatlák prvenstvo vo dvojhre dorastencov a netradične spolu s Nikoletou Bálintovou aj v miešanej štvorhre. Prvenstvo vo štvorhre vybojovala Nikoleta Bálintová spolu s Repiskou a nečakane u dorastencov aj pár Ivan Hruška/Pavol Kochan. Klenovec tak priviezol prvenstvá v každej disciplíne okrem dvojhry dorasteniek, kde nečakane Bálintová nesiahla na žiadnu medailu. Renata Surová, Monika Hrušková, Dárius Bálint a Marek Trnavský siahali vo viacerých disciplínach na medailové umiestnenia, no nakoniec vyšli naprázdno.

Medailový koncert Richarda Šmatláka videli trenčiansky diváci na Grand Prix mladšieho dorastu, ktorá sa konala 25.januára. Klenovský bedmintonista, ktorý sa v marci predstaví na Majstrovstvách Európy v Turecku, vybojoval v Trenčne dve zlaté a jednu striebornú medailu. Ovládol chlapčenskú dvojhru a spolu s Monikou Hruškovou aj miešanú štvorhru. S kolegom z reprezentačného družstva Jánom Baluchom z Prešova obsadili druhé miesto. V dievčenskej dvojhre skončila Monika Hrušková na striebornej pozícii. Bronzové medaily vybojoval v miešanej štvorhre pár Ivan Hruška/Renata Surová a vo štvorhrách dvojice Trnavský/Bálint a Surová spolu s Hangalovou zo Šurian.

Menej sa už darilo reprezentantom Klenovca v nižších vekových kategóriách. V Košiciach na Grand Prix staršieho žiactva štartovala 18.januára len Vanessa Mináčová, ktorá siahala na medaily vo dvojhre a štvorhre, avšak neúspešne. V mixe spolu s Vrbinským z Hnúšte prehrali v druhom kole.

Mladší žiaci v kategórii do 13 rokov štartovali na Grand Prix. 8.februára cestovali do Košíc tri dievčatá - Alžbeta Bálintová, Frederika Bálintová a Michaela Ostricová. Všetky tri skončili svoje boje vo všetkých disciplínach v prvom alebo druhom kole. Najlepšie umiestnenie dosiahla Alžbeta Bálintová vo štvorhre dievčat spolu so Štefanovou z Košíc, no na medailu to nestačilo.

Početná výprava bojovala na Grand Prix najmladších žiakov 1.februára v Prešove. Gabriel Parobek, Samuel Vranský, Eva Hrušková, Sofia Osuchová, Emma Vrbinská a Alexandra Figuliová však takisto na medaily nesiahla, keď maximom bolo 5.-8.miesto Parobeka vo dvojhre chlapcov.

Výborným výsledkom sa 1.marca v Košiciach prezentovalo dorastenecké družstvo Klenovca, keď na Oblastných majstrovstvách dorasteneckých družstiev časti Východ, porazilo v rozhodujúcom stretnutí družstvo PBA Prešov pomerom 4:3 a prebojovalo sa tak na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 23.marca. V elitnej štvorke sa Klenovčania predstavia druhý raz za sebou, keď budú obhajovať vlaňajší titul. Postup je o to cennejší, že družstvo z Prešova malo ambície tento titul získať.

Zdroj: Rimava.sk informoval Richard Bálint