Cyklista Kamil Juhaniak si pripísal tretie miesto na cestách SNP

3. septembra 2014 |  | |

ilustračné fotoV poslednú augustovú sobotu si Kamil Juhaniak pripísal svoje okrúhle, 20. pódium v kariére. Po Ceste SNP v okolí Martina na trati dlhej 100 km  si cyklisti zo Slovenska i Maďarska zmerali sily a Kamil obsadil 3.miesto v kategórii Muži do 29 rokov. Na štart sa postavilo trio Soboťanov, Kamil Juhaniak, Marek Urbančok a Filip Balciar.

Ako mladý cyklista pre Rimava.sk uviedol, o líderských pozíciách sa rozhodlo už v prvom stúpaní na deviatom kilometri, kde sa utvorila 40 členná skupina. „Minuloročný víťaz a najväčší favorit pretekov Fejes Gábor udával tempo už od začiatku a bolo náročné kontrolovať úniky a tempo v pelotóne,“ zhodnotil Kamil, ktorý sa na 43. kilometri odhodlal, že ide do sólo úniku. Na 51. km únik pelotón zlikvidoval.

No boj o víťazstvo sa pre Kamila skončil na 73. km, kde podľa jeho slov došlo k „vyliatiu“ neďalekého poľa. „Nánosy blata boli hrubé asi tak päť centimetrov a na zemi v blate sa ocitlo okolo desať pretekárov v strede pelotónu. Tri kilometre pred pádom som bol pri mechanickom aute po vodu, čo ma zachránilo od pádu, pretože som bol v tom čase na chvoste pelotónu a tak som sa tomu s prehľadom vyhol. No kým sme sa dostali cez všetkých popadaných cyklistov, tak čelo nám ušlo a už sa nám ich nepodarilo dobehnúť,“ opísal cyklista. Napriek tomu sa Kamil umiestnil na 25. mieste celkovo a tretí v kategórii Muži do 29 rokov v kategórii Maratón.

Celkovým víťazom sa stal Fejes Gábor z Maďarska, ktorý do cieľa prišiel osamotený s 24 sekundovým náskokom. Kamil stratil okolo štyroch minút.

V pondelok 1. septembra sa konal už piaty ročník pretekov v Haliči pri Lučenci, kde pretekári ako Fejes Gábor , Kamil Juhaniak aj Marek Urbančok nedokončili preteky kvôli defektom na rozbitých cestách.

Aktuálne pre cyklistu vrcholí príprava na veľkú športovú udalosť v Rimavskej Sobote, kde  14. septembra o 10:30 hod. odštartuje prvý ročník pretekov TeatrO Okolo Malohontu. Stretnú sa na nich športovci z rôznych kútov Slovenska, Čiech či Maďarska.