Rimavskosobotskí cyklisti na posledných troch pretekoch sezóny

26. septembra 2012 |  |

Koncom prázdnin sa rimavskosobotskí cyklisti zúčastnili dvoch pretekov v okolí Martina. Prvý pretek odštartovali na známych pretekoch pod názvom Slovenské Pyreneje, v Kláštore pod
Znievom, kde vyrástli aj najslávnejší slovenskí cyklisti Peter Sagan a bratia Velitsovci a druhý pretek priamo v Martine pod názvom Po ceste SNP.

Pred tromi rokmi Kamil na Slovenských Pyrenejách debutoval a priniesol si pódium. Minulý rok tam utrpel pád z následnými zraneniami a tento rok si priniesol opäť pódium, ale tentokrát v bodovacej súťaži. Cyklistov čakali tri okruhy s celkovou dĺžkou 150 km. Ako pre Rimava.sk priblížil Kamil Juhaniak, do úniku išel už hneď v prvom kole na 15 km. Prvá rýchlostná prémia ich čakala na 23 km, ktorú Kamil v špurte vyhral a pripísal si prvých 5 bodov do bodovacej súťaže. „Na 37 km nás dobehol pelotón a do úniku išla dvojica z tímu Dukla Trenčín,“ doplnil Kamil, ktorému v druhom okruhu opäť patrila rýchlostná prémia, no tento krát bola pred ním ešte dvojica jazdcov z Dukly a tak si vyšpurtoval 3.miesto a pripísal si 1 bod. Celkovo si vyšpurtoval 2.miesto v bodovacej súťaži so šiestimi bodmi. Prvé aj tretie miesto hájili jazdci z tímu Dukla Trenčín.

O týždeň neskôr na pretekoch SNP boli cyklisti z Rimavskej Soboty opäť vpredu. Jazdcov čakalo 100 km a neustále vlnitý terén. Stým si najlepšie poradil Ondrej Strečko zo Sabinova no Kamil Juhaniak za ním zaostal len 3,3 sekundy. „Ešte 700 m pred cieľom som mal náskok pred pelotónnom a bol v sólo úniku, no 400 metrov pred cieľom ma prešpurtovali a do cieľa som došiel na 5.mieste,“ uviedol Juhaniak. V kategórii muži do 29 rokov Marek Urbančok došiel do cieľa na 15.mieste so stratou 2 min.

Posledný pretek sezóny čakal cyklistov v Haliči pri Lučenci. Kde mal Kamil veľké ambície na pódium a tým by potvrdil tradíciu, že každý rok v Haliči musí stáť na pódiu. Žiaľ, tento rok to nevyšlo. Odšlapali sme si štyri okruhy s celkovou dĺžkou 108 km. Trať viedla : Halič –Stará Halič-Tuhár-Polichno-Halič. Kamil až do štvrtého okruhu bol medzi najlepšími no na 90 km dostal „hlaďáka“ a došli mu potrebné sily. Do cieľa došiel na 10.mieste a Marek na 13.mieste. Tohtoročná sezóna sa pre rimavskosobotských cyklistov zrejme skončila.