Spoločné majstrovstvá boli pre cyklistu Kamila Juhaniaka veľkým sklamaním

2. júla 2014 |  | |

kamil-juhaniak-slavkovVrcholom sezóny mali byť pre rimavskosobotského cyklistu Kamil Juhaniaka Spoločné Majstrovstvá Česka a Slovenska vo Slavkove, ktoré odštartovali v nedeľu, 29. júna. No napokon mu priniesli sklamanie. Ani nie tak z vlastného výkonu ako skôr z toho, čo štart na pretekoch sprevádzalo.

„Som smutný, nahnevaný, sklamaný a demotivovaný. Na tieto preteky som sa dlho a tvrdo pripravoval, no prvý raz sa stalo čosi, s čím som nepočítal. Preteky som nedokončil kvôli psychickej nepohode, ktorá vznikla 1,5 hod. pred štartom,“ vysvetlil pre Rimava.sk mladý cyklista. Podľa jeho slov požiadal svoj tím o závodné kolesá. „Tie, čo som napokon dostal, potrebovali špeciálne brzdové gumičky a navyše tam bola kazeta s ozubeniami, ktorá nie je stavaná na rýchlosť. Čiže som hodinu pred štartom zháňal komponenty,“ priblížil Kamil nezávideniahodnú situáciu. Kamil JuhaniakAko ďalej uviedol, kým vymenili kazetu (čo sa nezaobišlo bez problémov), prešla takmer hodina a do štartu zostávalo 12 min. „A ja som iba nahadzoval kolesá do rámu. Čiže som nestihol žiaden rozjazd, príprava bola stresujúca a ako posledný som sa bol podpísať na štartovú listinu,“ priblížil cyklista zlý sen pre každého športovca.

Na štart Majstrovstiev sa na čelo postavilo vyše 180 pretekárov, medzi nimi najväčšie hviezdy : Peter Sagan, Peter Velits, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč a za nimi tímy Dukla Praha, Dukla Trenčín, Dohňany, Banská Bystrica, Bratislava a ďalší... No do cieľa došlo iba 65 najlepších. Zvyšní cyklisti museli odstúpiť kvôli limitu. Atmosféra pretekov bola podľa Kamila perfektná, stovky ľudí na štarte, v stúpaniach i po dedinách. V kopcoch sa „prekrikovali“ fanúšikovia Petra Sagana a fanúšikovia Zdenka Štybara. Záver pretekov cyklistom znepríjemnila búrka. Preteky vyhral Zdeněk Štybar, ktorý sa stal Majstrom Česka a hneď za ním Peter Sagan, ktorý sa po 4. krát obliekal do Majstrovského dresu Slovenska. V slovenskej kategórii do 23 rokov jasne dominovali jazdci z tímu Dukla Trenčín Trek.