Dva rýchle góly v prvých tridsiatich sekundách ako predzvesť dvojcifernej výhry

18. októbra 2016 | |  | | |

hkmZimný štadión v Rimavskej Sobote bol uplynulú sobotu svedkom dôležitého zápasu, kde sa muži HKM Rimavská Sobota po prvýkrát stretli v súboji s medzinárodným účastníkom KMH Budapešť. Ide o kanadsko-maďarský hokejový klub (Kanadai-Magyar Hokiklub), ktorý je nováčikom druhej hokejovej ligy a doposiaľ zaznamenal v troch zápasoch dva víťazstva nad Gelnicou a Bardejovom.

„My sme do zápasu nastúpili s poriadne nabitou zostavou s dvoma brankármi a sedemnástimi korčuliarmi. Zápas sa začal veľmi z ostra a už po 12. sekundách sa k puku dostal náš legionár Denis Moroz a prekonal súperovho brankára. Po ďalších dvadsiatich sekundách zvýšil naše vedenie na 2:0 ďalší Rus Sergei Skvortsov,“ uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota, podľa ktorého sa hneď od úvodu hral veľmi rýchly hokej s množstvom príležitostí na oboch stranách. V šiestej minúte sa do streleckej listiny zapísal druhýkrát Sergei Skvortsov, keď zvýšil na 3:0. Súper podľa Hanzela okamžite zareagoval a vymenil brankára, ktorý z troch striel inkasoval tri góly. „No ani druhý brankár neostal neprekonaný a už po niekoľkých sekundách ho prekonal Denis Moroz, a tak sme po siedmych minútach vyhrávali už 4:0. Náš piaty gól prišiel v šestnástej minúte, kedy prihrávku od Denisa Moroza z poza brány umiestnil do brány kapitán Soboťanov Ján Slovák,“ priblížil a dodal, že dve minúty pred koncom prvého dejstva strelila svoj prvý gól aj Budapešť zásluhou Nagya a prvá tretina tak skončila stavom 5:1.

V úvode druhej tretiny navýšil skóre domácich tretí ruský hráč Kirill Domaev. O niekoľko sekúnd strelil svoj prvý gól v drese Rimavskej Soboty Radoslav Gábor, čím zvýšil už na 7:1. V tridsiatej minúte pridal druhý gól hostí Illés Galló.

Tretiu tretinu domáci opäť otvorili gólom, keď zavŕšil svoj hetrik Sergei Skvortsov. O dvadsať sekúnd pridal ďalší gól domácich Marek Heckl. O dve minúty pridal tretí gól Budapešti Dominik Berendi. V 50. minúte strieľa 10. gól domácich Radoslav Gábor a dáva najavo, že tento zápas sa skončí poriadnym debaklom. Ako ďalej Hanzel poznamenal, následne dochádza k zmene na poste brankára domácich, a tak sa prvýkrát v sezóne predstavil aj záložník Tomáš Sihelský. „Tomáš už puk za svoj chrbát nepustil a v bráne predviedol niekoľko úžasných zákrokov, za čo ho diváci aj patrične ocenili potleskom,“ ozrejmil. Tri minúty pred koncom strelil svoj prvý gól v drese mužov Ladislav Nemec, čím stanovil konečné skóre 11:3. Toto víťazstvo Soboťanom zabezpečilo druhú priečku v tabuľke za Breznom, ktoré je doposiaľ jeho jediným premožiteľom.

„Na zápas dorazilo menej divákov, ako by sme v takomto atraktívnom súboji očakávali, no aj tak vytvorili na štadióne výbornú atmosféru,“ podotkol Hanzel s tým, že najbližšie sa muži HKM opäť predstavia na domácom ľade proti HC REBELLION Gelnica v sobotu, 22. októbra tradične o 17:00 hod.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – KMH BUDAPEŠŤ 11:3 (5:1, 2:1, 4:1)

Góly HKM: Denis Moroz (Ján Slovák), Sergei Skvortsov (Kirill Domaev, Simon Iványi), Sergei Skvortsov (Kirill Domaev, Jakub Škantár), Denis Moroz (Michal Šagát, Ján Slovák), Ján Slovák (Denis Moroz, Michal Slovák), Kirill Domaev (Sergei Skvortsov), Radoslav Gábor (Marek Heckl, Adam Baran), Sergei Skvortsov, Marek Heckl (Adam Baran, Jakub Škantár), Radoslav Gábor (Sergei Skvortsov, Denis Moroz), Ladislav Nemec (Filip Stanislav, Marek Heckl)

Strely: 33:22

Trestné minúty: 2:10