Džudisti Lokomotívy z turnaja Olympijských nádejí neodišli naprázdno

26. januára 2016 | |  | | |

perex-lokomotivaTelocvičňa TJ Mladosť hostila uplynulú sobotu osem džudistických oddielov Banskobystrického kraja v rámci XXI. ročníka turnaja Olympijských nádejí. „Tento turnaj je organizovaný hlavne pre najmladších a začínajúcich džudistov v kraji,“ uviedol pre Rimava.sk predseda Lokomotívy Ľubomír Antal.

Ako priblížil v telocvični na Športovej ulici sa stretli odchovanci z rimavskosobotských oddielo džudo – Lokomotíva a Mladosť, ďalej oddiely Junior Lučenec, Katsudo Lučenec, UMB Banská Bystrica, Dukla Banská Bystrica, Budokan Zvolen a Judo Hrachovo. Celkovo sa na tatami podľa Antala stretlo až 71 mladých pretekárov. „Z nášho oddielu sa kvôli chorobe detí zúčastnilo len šesť džudistov,“ dodal Antal, podľa ktorého odchovanci Lokomotívy z turnaja neodišli naprázdno.
„Zlatú medailu v kategórii mini žiakov do 60 kilogramov získal David Gonda. Rovnaké miesto obsadil aj Lukáš Koóš a to v kategórii do 44 kilogramov mladších žiakov,“ uviedol predseda.

Rovnako dobre sa darilo podľa jeho slov aj Matejovi Gažimu v kategórii do 22 kilogramov mini žiakov a Jánovi Trímajovi nad 60 kilogramov mladších žiakov. „Obaja vybojovali striebornú medailu,“ podotkol Antal a dodal, že bronzové priečky získali Michal Šimička v kategórii do 22 kilogramov super mini žiakov a Filip Ando, kategória do 22 kilogramov mini žiakov.

Okrem predsedu oddielu Antala džudistov na turnaji sprevádzali aj ďalší tréneri. „A to tréneri Gaži, Babicová a zranení džudisti Gažiová, Tonhajzerová,“ doplnil Antal.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Lokomotíva Rimavská Sobota