Džudisti z Lokomotívy si z Poľska priniesli do zbierky ďalší vzácny kov

17. januára 2018 | |  |

Džudisti z Rimavskej Soboty majú za sebou prvú tohtoročnú súťaž, a to rovno na medzinárodnej úrovni. Uplynulú sobotu, 13. januára, vycestovali dvaja reprezentanti z Lokomotívy aj so svojim trénermi do Poľského mesta Bielsko Biala. Práve tu sa konal medzinárodný turnaj na dvanástich tatami, kde sa predviedli oddiely z celej strednej Európy. Turnaju sa zúčastnilo viac ako 1300 pretekárov z 95. klubov, a to zo štátov ako Česko, Rakúsko, Nemecko, Maďarsko, Ukrajina, Chorvátsko a Poľsko.

V silnej konkurencii sa do boja o medailové pozície prebojovala žiačka Natália Gažiová. Ako ďalej Rimava.sk informoval predseda klubu Ľubomír Antal, Natália štartovala v kategórii U 14 vo váhe do 34 kilogramov. „V silne obsadenej hmotnosti skončila na 3. bronzovom mieste, keď v semifinálovom zápase podľahla kvôli zraneniu poľskej reprezentantke, a tak sa dostala do finále o tretie miesto,“ priblížil Antal a dodal, že v boji o bronz porazila džudistku z poľska za 26 sekúnd.

V kategórii mini žiakov do 29 kilogramov štartoval za Lokomotívu Maťko Gáži. Tomu sa však na zápase darilo menej a šancu zabojovať o medailové pozície nedostal. „Prehral v repasáži a skončil v silnej konkurencii na siedmom mieste,“ uzavrel predseda klubu.

Zdroj: Rimava.sk