Džudisti z rimavskosobotskej Lokomotívy si na konto pripísali ďalšie vzácne kovy

13. februára 2018 | |  |

Džudisti z klubu Lokomotíva sa počas uplynulého víkendu predviedli na medzinárodnej súťaži v Banskej Bystrici. O medaily sa pokúsila zabojovať štvorčlenná výprava Lokomotívy zostavená z Dávida Gondu, Lukáša Koóša, Roberta Baloga a Natálie Gažiovej. Tá bola odmenená už v úvode súťaže Slovenským zväzom džuda za dosiahnutie strieborného umiestnenia v Ranking liste mladšie žiačky 2017. Rimavskosoboťanom sa podarilo uspieť v konkurencii viac ako 400 džudistov takmer z celej Európy. „Džudisti boli z dvanástich krajín ako Maďarsko, Česko, Rakúsko, Rusko, Slovinsko, Chorvátsko, Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko, Ukrajina Francúzko a Slovensko,“ podotkol predseda klubu Ľubomír Antal.

„V kategórii starších žiačok Natália Gažiová, štartovala vo váhe do 36 kilogramov, nesklamala a vo veľmi ťažkej konkurencii zahraničných džudistiek zvíťazila,“ priblížil predseda klubu a dodal, že medzi súperkami vo svojej kategórii nenašla premožiteľku. Natália obsadila prvé miesto a domov si odniesla zlatú medailu. Podľa Antala núdza nebola ani o striebro, ktoré si odniesol Dávid Gonda v kategórii mladších žiakov, vo váhe nad 65 kilogramov. Druhú striebornú medailu si vybojoval v kategórii starších žiakov Lukáš Koóš vo váhe do 66 kilogramov. V rovnakej kategórii zabojoval aj Robert Balog, ktorý obsadil jedenástu pozíciu.

Zdroj: Rimava.sk