Džudisti Mladosti na turnajoch v Malackách, Kolárove aj Arade v Rumunsku

1. októbra 2013 |  | |

MVC KolarovoRimavskosobotskí džudisti začali sezónu na turnajoch na Slovensku aj v zahraničí. V septembri absolvovali zápasy na medzinárodnom turnaji v Arade v Rumunsku, Kolárove a prednedávnom v Malackách. Ako Rimava.sk ďalej informoval tréner Mladosti Rimavská Sobota Jozef Nociar, uplynulý víkend sa zúčastnili na medzinárodnej Veľkej cene v džude žiakov a žiačok v Malackách. "Pri účasti 143 pretekárov z 18 klubov zo Slovenska a Česka sa našim pretekárom podarilo získať päť zlatých, dve strieborné a tri bronzové medaily," uviedol Nociar. Prvú priečku vybojovala: Bronislava Škorňová, Veronika Útisová a Adam Suja, Dávid Deák, Filip Páleš. Druhé miesto získal Kornel Bodor a Samuel Hloušek. Na treťom mieste sa umiestnil Šimon Svoreň, Alexander Varga a Lukáš Pilz.

Mladým džudistom Mladosti Relax sa darilo aj v silnej konkurencii v Rumunsku. V druhej polovici septembra (21.9) si z Medzinárodného turnaja v Arade v kategóriách mini a žiaci priniesli niekoľko cenných medailí. Ako ďalej Rimava.sk informoval Jozef Nociar, turnaja sa zúčastnilo 208 pretekárov z Poľska, Rumunska, Maďarska, Česka a Slovenska. "Našu výpravu tvorilo 11 pretekárov, ktorí v silnej konkurencii vybojovali dve zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily," uviedol a dodal, že v kategórii mini okrem toho získali pohár za 3. miesto v súťaži klubov.

Medzinárodná veľká cena v Kolárove priniesla džudistom Mladosti dve zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. V kategóriách mini a žiaci za jej účastnilo 170 pretekárov z 18 klubov zo Slovenska a Maďarska. Prvé miesto vybojoval Jozef Medveď (-27) v kategórii U11 a Lukáš Pilz (-60) v kategórii U13. Druhú priečku získal Peter Dulanský (-42) v kategórii U11 a Filip Páleš (-34) v kategórii U13. Daniel Kmetík (-60) získal tretie miesto v kategórii U13, štvrté obsadil Lukas Bernáth (-34) v kategórii U11. Bez umiestnenia tentokrát skončil Adrián Medveď (-30) U11.