Natália Gažiová z Lokomotívy R. Sobota vybojovala zlatú madailu

14. mája 2013 |  |

Natália GažiováDžudistka Lokomotívy Rimavská Sobota Natália Gažiová vybojovala na Medzinárodnej Veľkej cene Sokola v Bratislave zlatú medailu. Rimavskosoboťanka štartovala v hmotnosti do 24 kg mini žiakov. „V tejto kategórii nenašla premožiteľa aj napriek tomu, že súťažila len s chlapcami. Zvíťazila štyri zápasy väčšinou do 20 sekúnd,“ uviedol pre Rimava.sk predseda Lokomotívy RS Ľubomír Antal a dodal, že Natálka medailu vybojovala zaslúžene a gratuluje jej celý výbor Lokomotívy.

Za dva dni sa na veľkej cene vystriedalo 300 džudistov z niekoľkých štátov strednej Európy, Rakúska, Čiech, Maďarska, Slovinska, Chorvátska, Slovenska a Ukrajiny. Súčasťou víkendového turnaja bol XXXII. ročník Memoriálu Jána Rusnáka v džude starších žiakov, XX. ročník Memoriálu Oľgy Koňarikovej v džude mladších žiakov a XII. ročník Memoriálu Jána Hrabinu v džude mini žiakov.