V R. Sobote sa zišlo vyše štyristo mladých džudistov, bodovali aj domáci

20. mája 2013 |  | |

Veľká cena mesta Rimavská SobotaVyše štyristo pretekárov z jedenástich krajín sa v sobotu, 18. mája, zišlo na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote, ktorý sa stal dejiskom Medzinárodnej veľkej ceny v džude v kategóriách mini, mladší a starší žiaci. Svoje zastúpenie tu malo 34 klubov zo Slovenska, Slovinska, Chorvátska, Srbska, Rumunska, Maďarska, Ukrajiny, Talianska, Poľska, Rakúska a Čiech.

Nestratili sa medzi nimi ani Rimavskosoboťania. Spomedzi džudistov Lokomotívy si zlatú medailu vybojovala Natália Gažiová (v kat. do 24 kg mini žiačok), druhé miesto a strieborné medaily získali Janka Garayová (do 28 kg mladšie žiačky) a Jaroslav Maďar (nad 73 kg starších žiakov)
Tretie miesto a bronzovú medailu si domov odniesla Nina Tonhajzerová (do 42 kg mini žiačok).
Piate miesto obsadil Ádám Jakab (do 60 kg starších žiakov), bez umiestnenia zostal Ladislav Danyi a  Stephan Pekarčík. Ako však uviedol predseda Lokomotívy RS Ľubomír Antal, výbor ďakuje všetkým džudistom za vzorné reprezentovanie oddielu a mesta.

predseda TJ Mladosť Relax Juraj SvoreňDarilo sa aj džudistom Mladosti Rimavská Sobota. Zlatú medailu si vyslúžila Kristína Stieranková (do 34 kg mini), Veronika Útisová (do 32 kg mladšie žiačky) aj Nikola Farkašová (do 48 kg mladšie žiačky) a Zuzana Očenášová (do 63 kg staršie žiačky).

V kategórii mini okrem toho striebornú medailu získala Broňa Škorňová (do 24 kg) a Bolda Zonga Sztankovics (do 34 kg), na treťom mieste skončila Laura Šusteková (do 30 kg). Spomedzi chlapcov vybojoval bronz Adam Suja (do 27 kg), Dávid Deák (do 34 kg), Bruno Kóšik (do 34 kg) a Peter Dulanský (do 42 kg).
Medzi mladšími žiačkami sa na druhú priečku dostala Patrícia Slížová, na tretiu Dominika Ondrušíková (+ 48 kg).  V kategórii mladších žiakov skončil na treťom mieste Viktor Ádám (do 60 kg). V konkurencii starších žiakov si bronz vybojoval Richard Útis (do 55 kg).

Oddielu Mladosť Rimavská Sobota patrilo v súťaži družstiev celkové druhé miesto.

„Chceli by sme sa poďakovať všetkým sponzorom, bez ktorých by nebolo možné takúto veľkú súťaž uskutočniť a takisto všetkým priateľom džuda, ktorí sa podieľali na organizácii súťaže a na jej hladkom priebehu,“ zhodnotil tréner Mladosti Jozef Nociar.