Zlatú medailu na turnaji v B. Bystrici vybojovala Natália Gažiová a Dávid Fosláni

22. apríla 2013 |  | | |

Zľava: Trímaj, Tonhajzerová, Pekarčík, Garay, dole-Garayová, Gažiová a Fosláni

Zlatú medailu si z turnaja Olympijských nádejí v Banskej Bystrici z džudistov Lokomotívy Rimavská Sobota priniesli dvaja mladí džudisti, Natália Gažiová (do 22 kg) v kategórii mini žiačok a Dávid Fosláni (23 kg) v kategórii super mini žiakov. Ako ďalej Rimava.sk informoval predseda Lokomotívy RS Ľubomír Antal, turnaja sa zúčastnila takmer stovka, hlavne najmladších a začínajúcich, džudistov Banskobystrického kraja. Klub Lokomotíva reprezentovalo sedem džudistov. Zvyšní piati vybojovali druhé miesto. Striebornú medailu si tak domov v kategórii mini žiakov priniesol Juraj Garay (do 24 kg), Ján Trímaj (do 44 kg) a Stephan Pekarčík (do 51 kg). V kategórii mini žiačok striebro vybojovala Janka Garayová (do 25 kg) a Nina Tonhajzerová (do 40 kg).

Tretie kolo už 18. ročníka zorganizoval v sobotu, 20. apríla, oddiel Dukla Banská Bystrica. V športovej hale na Štiavničkách sa podľa Antala stretli džudisti deviatich oddielov kraja. Okrem dvoch rimavskosobotských klubov Lokomotíva a Mladosť Relax aj Junior Lučenec, Katsudo Lučenec, UMB Banská Bystrica, ŠKP Banská Bystrica, Dukla Banská Bystrica, Budo Zvolen a Elán Rožňava.

Zdroj: Rimava.sk