DŽUDO: Zlatá medzinárodná Veľká cena Bardejova pre Lokomotívu

perex-dzudoVýchod Slovenska bol uplynulú sobotu dejiskom medzinárodnej Veľkej ceny mesta Bardejov o pohár primátora. Na tatami sa stretlo viac ako 600 pretekárov zo štátov Európy - Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Kosovo, Srbsko, Poľsko, Rumunsko, Ukrajina a Slovensko. Medzi slovenskými pretekármi boli aj dvaja džudisti z oddielu Lokomotíva Rimavská Sobota, ktorí z turnaja neodišli naprázdno, vybojovali zlaté medaily.

„V kategórii mladších žiačok si poradila Natália Gažiová vo váhe do 32 kilogramov s každou pretekárkou,“ priblížil Rimava.sk predseda džudo oddielu Lokomotíva Ľubomír Antal. Ako ďalej uviedol, Dávid Gonda vo váhe nad 55 kilogramov, napriek tomu, že prvý zápas prehral v konečnom finálovom zápase zdolal súpera a vybojoval si zlatú medailu.

„Vedenie klubu sa touto cestou chce poďakovať obom zúčastnením džudistom za vzornú reprezentáciu klubu a aj Mesta Rimavská Sobota,“ dodal na záver s tým, že na súťaži pretekárov sprevádzali tréner Gaži, Babicová a Gonda.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Džudo oddiel Lokomotíva Rimavská Sobota