Falconisti zavŕšili sezónu tradične vyhlásením najlepších pretekárov roka

perex-falconTaekwondisti a chanbaristi z klubu Falcon v Rimavskej Sobote majú za sebou veľmi úspešnú sezónu 2016. Tesne pred vianočnými sviatkami zavŕšili uplynulý rok vyhlásením najlepších pretekárov. Ako ďalej informoval Rimava.sk tréner z klubu Falcon Jaroslav Dóbi, uplynulý rok bol pre rimavskosobotských taekwondistov a chanbaristov najúspešnejší a podarilo sa im pozbierať množstvo domácich, zahraničných i svetových úspechov.

„Tento rok zvolilo vedenie klubu pre vyhodnotenie roka priestory rimavskosobotskej reštaurácie Doma,“ poznamenal Dóbi. Ako podotkol jedným z dôvodov zlepšovania výsledkov vo Falcone je aj klubová súťaž o najlepších vo svojich kategóriách (deti, žiaci, kadeti, juniori, seniori ako aj Falcon pohár pre najlepšieho Falconistu).

„Pravidlá sú jednoduché a nikoho nezvýhodňujú. Členovia počas roka zbierajú body za každé umiestnenie na turnaji, boduje sa samotné umiestnenie, ale aj postupové kolá. Všetky tieto výsledky sú dostupné na webe Slovenskej Asociácie Taekwondo WTF. Čo sa týka chanbary, rozhodovali výsledky z domácich, zahraničných a svetových súťaží,“ priblížil tréner a dodal, že na základe týchto výsledkov pripravili rebríček najlepších pretekárov.

V Taekwonde v kategórii „Poomsae-kata” sa na prvom mieste umiestnil pre rok 2016 Damien Pavel Frgolec, druhé miesto obsadila Laura Dávidová a na treťom mieste skončil Miroslav Frgolec.

Podľa slov trénera v „zápase Kyorugi” v kategórii dietí skončil na prom mieste taktiež Damien Pavol Frgolec, na druhej priečke Lukáš Kurek a tretiu obsadil Matúš Ďurica. V kategórii „žiakov” vyhrala Anetka Lukáčová, druhý skončil Tomáš Kuvik a tretí Danny Zachar, len pol boda pred Oliverom Roškom. Ako ďalej Dóbi ozrejmil, kategóriu „katedov” vyhral Miroslav Frgolec pred Karolínou Mravcovou a Giovanim Slancom. V kategórii seniorov boli dvaja taekwondisti vyhodnotení ako víťazi. A to Jaroslav Dóbi a Peter Lancko.

V chanbare bol vyhodnotení tento rok len víťaz každej kategórie. V kategórii detí „chlapcov” sa ním stal 3-násobný Majster Slovenska za rok 2016 Lukáš Kurek a v tej istej kategórii „dievčat” sa ňou stala Laura Dávidová, ktorá tento rok vybojovala najviac medailí na súťažiach. V kategórii seniorov dominoval majster sveta a Európy za rok 2016 Tibor Figei, ktorý sa stal zároveň aj najlepším Falconistom za uplynulý rok. Na koniec krásneho večera sa poďakoval hlavný tréner Peter Úrek taekwondistom a chanbaristom za vzornú reprezentáciu klubu a aj Slovenska na medzinárodných a svetových súťažiach, rovnako aj rodičom, sponzorom a mestu Rimavská Sobota za pomoc.

Falcon Taekwondo získal za rok 2016 na zahraničných a domácich turnajoch 118 medailí (56 zlatých, 36 strieborných, 26 bronzových), vrátane 7 titulov majstra Slovenska a mnohých medzinárodných víťazstiev. Falcon Chanbara získal za rok 2016 ďalších 100 medailí (36 zlatých, 31 strieborných a 33 bronzových medailí vrátane titulu majstra sveta a Európy, 7 titulov majstra Slovenska a jedného absolútneho majstra Slovenska) na domácich, medzinárodných a svetových súťažiach. Celkovo to je 218 medailí za rok 2016 v Taekwonde a Chanbare, 14 titulov Majstra Slovenska, jedného absolútneho Majstra Slovenska, Majstra Európy a Majstra Sveta. Je to historicky najúspešnejší rok klubu Falcon Rimavská Sobota od jeho vzniku v roku 2003.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Klubu Falcon Rimavská Sobota