Florbalistky majú v novom roku za sebou už dva zápasy, darilo sa im striedavo

20. januára 2018 |  |

Rimavskosobotské florbalistky odštartovali odvetovú časť prvej ligy žien v domácom prostredí. V sobotu, 13. januára, sa postavili proti béčkovému Hurikánu. „Po oťukávacej desaťminútovke, v ktorej Slovanistky prestáli jedno oslabenie udrel po nedôraznej hre našej obrany súper,“ priblížil úvod zápasu tréner Jozef Alušík. Druhý gól inkasovali Slovanistky od súpera, už o štyri minúty neskôr a keď o ďalšie dve, pridala tretí gól najlepšia hráčka na ihrisku Adela Kľúčiková, vyzeralo to so Slovanistkami nedobre. Ako ďalej uviedol tréner, hráčkam sa nedarilo presadiť cez veľmi dobre chytajúcu brankárku súpera Martinu Haluzovú. „V druhej tretine však dievčatá hrali ako vymenené a gólik po góliku ukrajovali z náskoku Bratislavčaniek,“ ozrejmil Alušík.

V polovici zápasu sa pri ošetrovaní najlepšej hráčky súpera dostali do vedenia 4:3. Do tretej tretiny vstúpili hráčky so snahou pokračovať v hre, ktorá im priniesla góly, no opakoval sa scenár z úvodu zápasu. Kým Slovanistky čoraz ťažšie dobýjali obranu súpera, ten vyrovnal z ojedinelého protiútoku a päť minút pred koncom sa ujal vedenia. Dievčatám z Rimavskej Soboty oťaželi florbalky v rukách a podľa trénera, napriek enormnej snahe sa im už nepodarilo nájsť kľúč k bránke súperiek.
Druhý zápas na dievčatá čakal v nedeľu, kedy nastúpili proti predposledným Malackám, už s čistou hlavou. „Od začiatku nenechali nikoho na pochybách, že si idú po víťazstvo. Rýchlo si vytvorili štvorgólový náskok, keď využili slabší deň brankárky Malaciek,“ konštatoval tréner a dodal, že od druhej tretiny sa snažili o stupňovanie tempa častým striedaním a snahou o kombinačnú hru, ktorá sa im však počas obidvoch dní nedarila podľa predstáv. „Potešila produktivita Adriany Csériovej, ktorá k víťazstvu prispela piatimi gólmi a treba dúfať, že jej znovuobjavené kanonierske pudy vydržia čo najdlhšie,“ uzavrel Jozef Alušík.

FBC Slovan Rimavská Sobota - iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava B 4:5 (1:3, 3:0, 0:2)
Góly Slovana: Vaslíková 2, Udvardyová, Csériová
Zostava: brankárka Schvarcová, hráčky Udvardyová, Ružičková, Uhrinová, Hanusková, Csériová, Janoštiaková, Kučeráková a kapitánka Vaslíková

FBC Slovan Rimavská Sobota - 1.SC Malacky 10:3 (4:0, 3:3, 3:0)
Góly Slovana: Csériová 5, Janoštiaková 2, Vaslíková, Uhrinová, Ružičková
Zostava: brankárka Udvardyová a Schvarcová, hráčky Ružičková, Uhrinová, Hanusková, Csériová, Janoštiaková, Kučeráková, Kubičeková, Vetráková, Vaslíková a kapitánka Antalová