MŠK: Futbalisti R. Soboty porazili Pohronie gólom Válovčana

23. novembra 2013 |  | |

msk-zdana1Druholigoví futbalisti MŠK Rimavská Sobota porazili v dnešnom poslednom domácom zápase 19. kola jesennej časti sezóny Pohronie najtesnejším gólovým rozdielom 1:0. Jeho autorom bol Válovčan, ktorý po slabej rozohrávke brankára hostí v 65. minúte dobre spracoval loptu a preloboval súpera do prázdnej brány.
Domáci mali dobrý vstup do duelu a v prvej päťminútovke spálil dve veľké šance Kurák. Hostia neskôr pohrozili hlavičkou a potom tempo hry trochu opadlo. Jediný gól zápasu padol po dlhej rozohrávke brankára hostí, keď v 65. min trafil z 35 m do prázdnej bránky súpera Válovčan.
Ako po zápase uviedol tréner FK Pohronie Štefan Zaťko, víťazstvo domácich je zaslúžené. „Nedokázali sme sa vysporiadať s ťažkým terénom. Súper si vypracoval gólové príležitosti a potom dal gól bez šance“ povedal Zaťko.
Podľa trénera Karola Praženicu sa hralo na ťažkom teréne, keď po 15-20 minútach už bolo ihrisko rozbahnené a ťažšie sa kombinovalo. „Viac to bol zápas o bojovnosti,“ povedal Praženica, podľa ktorého si v prvom polčase vypracovali mali dve dobré príležitosti, ale nepremenili ich. „Súper hrozil po štandardných situáciách. Sme radi, že v druhom polčase sme dali gól, paradoxne ani nie zo šance. Sme radi, že sme potvrdili dve predošlé víťazstvá.“ konštatoval Praženica.

[nggallery id=1237]
MŠK Rimavská Sobota - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Gól: 65. Válovčan, ŽK: 67. Sivčevič, 74. Gálik, 89. Kurák - 47. Kamas, 51. F. Zvara, 67. Sojka, 71. Urgela, ČK: 88. Sojka (Pohronie) pod druhej ŽK, rozhodovali: Kačenga - Mókoš, Hancko, 306 divákov
MŠK Rimavská Sobota: Kostolanský – Migaľa, J. Zvara, Sivčevič, Poliach – Nilaš, Gálik – Kurák, Válovčan (80. Köböl), Jánošík (88. Lupták) – Kostúrik (90. Rubint).

Posledný zápas jesennej časti odohrajú futbalisti MŠK v sobotu, 30. novembra, v Prešove.