MŠK má za sebou prvé víťazstvo, vďačí zaň Petránovi a Husaníkovi

26. augusta 2015 |  | |

msk-rimavska-sobotaRimavskosobotskí futbalisti MŠK majú za sebou prvé víťazstvo v novej sezóne, v 4. kole DOXXbet ligy porazili na domácom trávniku Partizán Bardejov. Autormi dvoch gólov bol Peter Petrán, ktorý sieť súpera rozvlnil už v 14. minúte. O dve minúty neskôr po odrazenej lopte strelou z blízka zvýšil Patrik Husaník 2:0. Výsledok zápasu sa už nemenil aj keď náskok mohol zvýšiť brazílčan L.A. Duarte, ktorý je novou posilou MŠK. Podľa trénera MŠK Mariána Kudlíka na víťazstvo čakali tri zápasy, ktoré v kľúčových momentoch nezvládli. Tentokrát však ich výkon MŠK ocenil aj súper. "Body ma potešili ale ešte viac kolektívny výkon družstva," povedal Kudlík, podľa ktorého sa na zápas poctivo pripravovali a na výkony boli upozornení aj hráči. "Zobrali si to k srdcu. Plnili to, čo sa dohodlo v šatni," poznamenal Kudlík a dodal, že poctivo napádali hráčov a získavali lopty. Poctivú prácu okrem domácich hráčov predviedli aj posily MŠK T. Kemény z Maďarska a L.A. Duarte z Brazílie, ktorí sa podľa Kudlíka časom určite presadia.

Futbalisti MŠK najbližšie cestujú do Košíc, doma privítajú Dolný Kubín - 5. septembra o 16.00 hod.

MŠK Rimavská Sobota - Partizán Bardejov 2:0 (2:0)
Góly: 14 P. Petrán, 16 P. Husaník. Pred viac ako 300 divákmi rozhodoval Horváth - Súkeníková, Mikolaj
Zostava MŠK Rimavská Sobota: E. Benik - J. Bajza, J. Zvara, M. Sivčevič, M. Gálik - M. Kobol, L.A. Duarte /75.J.Petrusz/, P. Petrán, M. Vargic 90.Kasza/, T. Kemény /69.L.Lupták/, P. Husaník.