MŠK: Rimavskosoboťania prehrali v Podbrezovej v poslednej minúte, čaká ich séria dohrávok

2. mája 2013 |  | |

Rimavskosobotskí futbalisti majú za sebou ďalší druholigový zápas s ašpirantom na postup ŽP Šport Podbrezová, s ktorým prehrali v poslednej minúte 2:1 (0:1). Aj napriek tomu, že vyhrávali, súperovi sa v utorok, 30. apríla, podarilo vyrovnať a v záverečnom tlaku strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ako pre Rimava.sk uviedol tréner MŠK Rimavská Sobota Branislav Mráz, ide zrejme o jeho prvý zápas, ako trénera, kde v posledných sekundách stratili víťazstvo. „Nadstavené boli dve minúty a gól padol až potom,“ poznamenal tréner, podľa ktorého boli koncom zápasu pod tlakom a nasledovala séria rohových kopov.  Ako poznamenal, výsledok zápasu je pre nich negatívny, no pozitívne je pokračovanie v dobrých výkonoch. „Sú ešte dôležitejšie veci, vôľa hráčov na ihrisku pracovať od prvej minúty,“ zdôraznil.

Podbrezová, ktorá je v tabuľke druhá za Dunajskou Stredou, prišla o loptu už v 5. min v strede ihriska. Labún ideálne vysunul Siheľského a ten v nájazde na Hanáka nezaváhal 0:1. Podbrezovčania sa postupne dostali do tlaku, ale ich šance sa končili na pozornej obrane hostí alebo ich vyriešil brankár Kostolanský. "Železiari" v druhom polčase urobili tri zmeny a ich zlepšená hra priniesla ovocie a obrat v skóre. V 76. min sa presadil kanonier Hector Tubonemi a vyrovnal. Podbrezová stavila v závere všetko na jednu kartu a dočkala sa víťazného gólu, o ktorý sa po rohovom kope postaral v nadstavenom čase Lukáš Laksík.

Vyrovnávajúci gól v druhom polčase bol podľa Mráza zbytočný, po nedorozumení dvoch hráčov MŠK. „Dovtedy sa súper dostával iba do mierneho tlaku,“ priblížil Mráz a dodal, že na hráčoch Podbrezovej bola vidieť mierna nervozita zo straty bodov na postupujúcu Dunajskú Stredu. Ako podotkol, rozhodujúci moment zápasu bola 89 minúta, kedy Pribula išiel sám na brankára. Bol už prekonaný a lopta išla od žrde popred bránu, no v poslednej chvíli podľa Mráza zakročil domáci hráč.

Rimavskosobotských futbalistov čaká po zápasoch s Dunajskou Stredou a Podbrezovou ešte sedem majstrákov. „Verím, že budeme pokračovať v takých oduševnených výkonoch. Podstatné je, že je tam vôľa pobiť sa o dobrý výsledok,“ zdôraznil Mráz.

Najbližší zápas odohrá MŠK v sobotu, 4. mája o 16.30 hod. s Dolným Kubínom.
v utorok, 7. mája o 15.00 hod., Rimavská Sobota – Ružiná,
v piatok, 10.mája o 17:30 hod. Senec – Rimavská Sobota
v utorok, 14.mája o 15:30 hod. Liptovský Mikuláš – Rimavská Sobota
v sobotu, 18. mája o 17.00 hod., Rimavská Sobota – Šamorín

V máji ich čaká futbalistov ešte zápas s Michalovcami, záverečný zápas odohrajú 1. júla v Dubnici nad Váhom.
Zdroj: Rimava.sk/SITA