MŠK: Rimavskosoboťania vyhrali prvý zápas, v pohári postúpili cez Moldavu nad Bodvou

7. augusta 2013 |  | |

poharRimavskosobotskí futbalisti dosiahli v novej sezóne prvé víťazstvo pod vedením nového trénera Karola Praženicu. V pohárovom zápase naplnili očakávania a porazili treťoligovú Moldavu nad Bodvou 3:1, postupujú tak do 2. kola Slovnaft Cupu. V utorok, 6. augusta, sa hralo za horúceho počasia. Prvý gól padol až pred koncom polčasu, v 42. minúte ho strelil Mário Kurák. Po prestávke rozdiel vo výkonnosti mužstiev potvrdil kapitán domácich Richard Rubint, ktorý v 71. minúte zvýšil na 2:0. Futbalistom Moldavy sa podarilo vrátiť do zápasu z protiútoku, kontaktný gól v 86. minúte strelil Palencsár. Z gólu sa však dlho netešili, v najbližšej sľubnej šanci brankára hostí prekonal striedajúci Köböl.
Tréner MŠK Karol Praženica bol po zápase rád, že sa mužstvu podarilo vyhrať aj napriek vysokým teplotám. „Som rád, že sme dali góly. Viac gólov ako doteraz,“ povedal Praženica, ktorého zverenci doposiaľ v troch zápasoch neprehrali, no skórovali len raz. „Dúfam, že stúpne sebavedomie hráčov,“ dodal.
Tréner Bodvy Tomáš Danko po zápase uviedol, že domáci boli lepší a vyhrali zaslúžene aj keď v úmornej horúčave predviedli pár pekných akcií aj jeho hráči. „Prišli sme s tým, aby sme favorizovaného súpera potrápili čo najviac. Myslím si, že sa nám v konečnom dôsledku aj podarilo,“ povedal Danko, podľa ktorého však domáci od prvej chvíle prejavili väčšiu technickú vyspelosť či lepší štart na loptu.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Bodva Moldava nad Bodvou 3:1 (1:0)
Góly: 42. Kurák, 71. Rubint, 88. Köböl - 86. Palencsár, rozhodoval: Vlčej, Ádám a Špivák
Zostava MŠK: Kostolanský – Gálik, Poliach, Lupták (56 Uličný), Nilaš, Kostúrik, Jánošík (75 Zvara), Sivčevič, Rubint (75 Köböl), Migaľa, Kurák