MŠK: Rimavskosoboťania v Senci za desať minút skórovali trikrát, na víťazstvo to nestačilo

14. mája 2013 |  |

tréner MŠK Branislav MrázRimavskosobotskí futbalisti prehrali v 30. kole II. ligy v Senci 4:3. Nepriaznivý stav v druhom polčase v priebehu desiatich minút dvomi gólmi znižoval Adam, tretím gólom zápas zdramatizoval Migaľa. Ako pre Rimava.sk uviedol tréner MŠK Branislav Mráz, v zápase ukázali dobrú hru v ofenzíve, v ktorej budú chcieť pokračovať aj v zajtrajšom zápase v Liptovskom Mikuláši. Ako poznamenal, v Senci dali tri góly a ďalší regulárny gól im nebol uznaný. Podľa Mráza okrem toho nepremenili penaltu a ďalšiu im ani neodpískali. „Na druhej strane sa budeme musieť výrazne zlepšiť v defenzíve, kde sme urobili chyby, ktoré súper využil,“ konštatoval tréner MŠK. Zároveň zdôraznil, že do zajtrajšieho zápasu idú s jednoznačným cieľom uspieť. „Je to dôležitý zápas a pre súpera je kľúčový. Budeme chcieť ukázať, že sme lepší. Verím, že to aj ukážeme,“ doplnil Mráz.

Stredajší zápas, dohrávku 24. kola, odohrajú futbalisti MŠK na pôde súpera s Tatranom Liptovský Mikuláš. V zostave MŠK podľa trénera pre štyri žlté karty určite nenastúpi Rubint a ani Labún, ktorý prišiel z Liptovského Mikuláša. „Bola tam podmienka, že nemôže hrať,“ priblížil Mráz a dodal, že otázny je aj štart Pribulu, ktorý je zranený. Diery v zostave Mráz plánuje nahradiť Lukášom Mravcom a Lukášom Luptákom, do stredovej formácie by sa mohol posunúť Sivčevič.

Tromi gólmi zdramatizovali zápas

Futbalisti Senca otvorili skóre zápasu v 34. min pokutovým kopom Mikuliča. Prvých 60 minút domáci dominovali a vyhrávali už 4:0. Prvú veľkú šancu mali hostia v 55. min, keď Katona nepremenil penaltu. Hostia následne od 63. min v rozpätí 10 minút strelili tri góly a zdramatizovali priebeh zápasu. O necelých 15 minút neskôr však nezaváhal Adam a premenil ďalší pokutový kop. V závere si domáci taktickou hrou udržali víťazstvo.

ŠK SFM Senec - MŠK Rimavská Sobota 4:3 (2:0)
Góly: 34. a 58. Mikulič (prvý z pok. kopu), 38. Polgár, 50. Ujčík - 63. a 69. Adam (druhý z pok. kopu), 73. Migaľa, ŽK: 26. Hílek, 70. T. Hanzel - 23. Nilaš, 34. Katona, 65. Rubint, 89. J. Zvara, rozhodovali: Horváth - Hancko, Špivák, 343 divákov

Zostava MŠK: Kostolanský –   Poleť,  Zvara, Rubint, Migaľa - Pribula (66. Ľupták), Nilaš, Labun (57. Szivcsevics), Siheľský (88. Kubík) - Katona, Adam.