Soboťania sa s Moldavou rozišli bez gólov. Minútou ticha si pripomenuli Vladimíra Hrivnáka

20. októbra 2014 |  | |

ilustračné fotoDruholigoví futbalisti MŠK Rimavská Sobota sa po víkendovom zápase rozišli so súperom z Moldavy bezgólovou remízou. V odvetnom zápase skupiny Východ šance nepremenil domáci Köböl, ktorý z dobrej pozície trafil do rúk brankára ani hosťujúci Jurko, ktorý nastrelil žrď Prošovského brány. Ten svojich spoluhráčov podržal v 27. minúte, keď vychytal šancu Mensara a neskôr aktívneho Jurka. Najväčšiu šancu MŠK mal koncom prvého polčasu Chovanec, netrafil ale bránu. Súperi sa stretli už druhýkrát, v úvode sezóny MŠK prehral v Moldave 1:0.

Úvodom zápasu si futbalisti minútou ticha uctili pamiatku bývalého hráča Rimavskej Soboty Vladimíra Hrivnáka, ktorý v piatok, 17. októbra, zomrel vo veku 69-rokov. Rodák z Banskej Bystrice bol 13-násobný futbalový reprezentant ČSSR a účastník majstrovstiev sveta v Mexiku 1970.
Po 13 kolách naším najúspešnejším strelcom MŠK ostáva Tomáš Chovanec, ktorý dal 4 góly, dva góly má na konte Jozef Čertík a po jednom góle v jesennej časti sezóny dal Ján Kotľar, Stanislav Morháč, Ivan Hladík a Máté Köböl.

MŠK je po 13. kole II. ligy na 6 mieste v tabuľke so 17 bodmi. Najbližší zápas odohrajú v sobotu, 25. októbra o 17.30 hod. v Poprade. Aktuálne sa Popradčania rovnako so 17 bodmi nachádzajú tesne za Rimavskou Sobotou.

Domáci tréner MŠK Gergely Geri nebol po zápase s výkonom spokojný. Ako spomenul, v zápase bolo veľa nepresností a chýbala im iskra. Doposiaľ desať strelených gólov je podľa neho veľmi málo, verí však, že cieľ umiestniť sa do šiesteho miesta dosiahnú.

Tréner FK Bodvy Karol Kisel sa na zápas ako bývalý tréner Rimavskej Soboty tešil, prekvapilo ho však málo divákov. "Hrali proti sebe dve vyrovnané mužstvá. Remíza je zaslúžená a tešíme sa z bodu, aj keď bolo na ihrisku kopa nedostatkov," zhodnotil Kisel. Ako podotkol, na zápas sa tešil o to viac, že mužstvo trénuje jeho bývalý zverenec. "Vysoko inteligentný, citlivý chlapec, vykonáva dobrú prácu. Vždy som im hovorieval v kabíne: raz budete tréneri. On je môj prvý zverenec, s ktorým som sa stretol na lavičke, lebo s mužstvom Braňa Mráza som ešte nehral." uzavrel Kisel.

MŠK Rimavská Sobota - FK Bodva Moldava nad Bodvou 0:0
ŽK: 59. Brezinský - 31. Petričko, 55. Rezende, 68. P. Zajac, 70. Žebík, rozhodovali: Cifrík - Ferenc, Jenčura, 312 divákov
Zostava: Prošovský - Gálik, Hladík, Petrán, Poremba - Popović, Köböl (46. Brezinský), Čertík, Šlosár, Lupták (79. Morháč) - Chovanec (48. Kotľar)

Zdroj: Rimava.sk/SITA