V zápase popredných mužstiev úspešnejší Zigo, Itres zdolal Sporting

20. januára 2014 |  | | |

itresV zápase ôsmeho kola zimného futsalového turnaja v Jesenskom sa medzi poprednými tímami viac darilo mužstvu Zigo, ktoré tesným rozdielom 9:8 porazilo Bövibu a v tabuľke poskočilo na druhé miesto. Posledným neporazeným tímom v súťaži ostáva už len Rimatex. Ako Rimava.sk informoval organizátor turnaja Csaba Singlár,v piatok, 17. januára najprv dohrávali odložený zápas z piateho kola medzi družstvami Casablanca - Itres. „Domáci hrali od začiatku veľmi dobre, hlavne útočný tandem Kókai- Zibrin (nastrieľali 10 gólov),“ uviedol Singlár, podľa ktorého aj napriek šikovnosti však hráči Itresu Casablancu nezdolali.

Úvodný zápas 8. kola sa hral medzi Jesenskými dorastencami a Hodejovom. Mladí dorastenci prvý polčas držali krok so súperom, ale druhý polčas Hodejovčania so zásluhou Baloga vyhrali ďalší zápas turnaja. Po krátkej  prestávke nastúpili Itresáci na ďalší zápas proti Sportingu. Prvý polčas Sporting zaskočil domácich a po 20 minútach vyhrávali 2:1. Druhý polčas Itresáci začali hrať disciplinovanejšie, vypracovali si mnoho šancí z čoho dali päť gólov. Sporting nezvládol záver zápasu a tak výsledok nedokázal otočiť vo svoj prospech. Po jeden a pol hodinovej prestávke hrala Casablanca ďalší zápas. Súperom im bol silný Euromotel. „Išlo o veľa, Casablanca pri víťazstve by mohla preskočiť svojho súpera. Zápas bol do konca dramatický, keď minútu pred koncom bol zápas nerozhodný 5:5,“ priblížil Singlár. V poslednej minúte hráči Casablanci neustrážili najlepšieho strelca súpera Erika Luptáka, ktorý vsietil víťazný gól. Euromotel tak upevnil štvrté miesto v tabuľke.

Duel Zigo - Böviba bol najsledovanejším zápasom večera. Zigovci začali lepšie a po 15 minútach vyhrávali 4:1, ale hráči Böviby do konca zápasu znížili na 4:3. Druhý polčas domáci začali raketovo, čo útok to gól, a tak viedli 9:3. Hostia na to rýchlo reagovali, zapli na väčšie obrátky a v priebehu 7 minút strelili päť gólov. Záver zápasu bol podľa Singlára napätý. „Hráči Böviby robili čo mohli aby vyrovnali, ale v bráne stál vynikajúco chytajúci brankár  Andrej Vilhan,“ dodal Singlár.

Predposledný zápas priviedol ľahké víťazstvo Rimatexu. Vedúci tím turnaja rozstrieľal P&P Dracov vysoko 16:0. Bez stratených bodov s impozantným skóre vedie tabuľku, ich konečné víťazstvo môže zamiešať ešte zápas so Zigom a Bövibou.
V záverečnom dueli sa stretli dva posledné mužstvá turnaja. Tento zápas lepšie zvládli hráči Juniorsu. Vyhrali po prvýkrát zásluhou Horvátha, ktorý strelil 5 gólov. Juniors tak odskočil z posledného miesta.