Z trojice najlepších futsalových mužstiev body stratil Zigo, od dna sa odrazil Sporting

13. januára 2014 |  | | | |

spotring-jesenskeSiedme kolo zimného halového turnaja v Jesenskom prinieslo prvé zakopnutie mužstva Zigo, ktoré remizovalo s Itresom 2:2. Podľa organizátora to bol divákmi najsledovanejší a doteraz asi najlepší zápas turnaja. Od dna tabuľky sa v piatok, 10. januára, naopak odlepil Sporting, prvé tri body v sezóne získal v stretnutí s Juniorsom. Ako Rimava.sk informoval organizátor turnaja Csaba Singlár, prvý zápas sa hral medzi Bövibou a Casablancou, ktorá bola rovnocenným súperom, ale šťastnejší tím Böviby získal ďalšie tri body. Hráčom zápasu bol šesťgólový Attila Igo. Ďalší súboj Euromotel - Draci bol podľa Singlára do konca dramatický. Do polovice stretnutia Draci vyhrávali o gól, ale druhý polčas pomocou Erika Luptáka Euromotel otočil zápas. V treťom dueli sa stretli Hodejov a G.Jablonec. „Bol to vyrovnaný zápas, kde diváci videli boj o každý centimeter ihriska,“ priblížil Singlár, podľa ktorého hrdinom bol brankár Novák (Hodejov), ktorý zlikvidoval veľa nebezpečných striel súpera.
V štvrtom zápase sa stretli dva posledné tímy turnaja. Hráči Sportingu nastúpili v najsilnejšej zostave. Po 20 minútach bol stav nerozhodný 3:3, ale na záver druhého polčasu Dávid Barta s dvomi gólmi zabezpečil prvú výhru Sportingu v tomto ročníku.

Najsledovanejší zápas Zigovci (s jedným hráčom na lavičke) hrali od začiatku koncentrovane a disciplinovane. Súpera z tímu Itres podľa Singlára čakali na vlastnej polovici a nebezpečnými brejkami Farkaša ohrozili bránu Micháleka. Vedenia sa ujali domáci, keď po spornom momente dal vedúci gól Lakatos. Pred polčasom zvýšil Farkas na 2:0. Druhý polčas Itresáci zvýšili tempo a po góle Tomáša Szabóa znížili náskok domácich. Vypracovali veľa šancí, ale vynikajúco chytajúceho Andreja Vilhana nevedeli prekonať. Samostatný nájazd na brankára nevyužil Farkas a tak prišlo následné vyrovnanie Tiborom Tóthom. Na záver Zigovcom sily ubúdali ale udržali nerozhodný výsledok. Zápas skončil spravodlivou remízou.
Posledný zápas večera Rimatex - Jesenské dor. skončil očakávaným víťazstvom vedúceho mužstva turnaja. Mladí dorastenci uhrali ďalší dobrý zápas, ale súper bol nad ich sily.

Böviba – Casablanca 11:4 (5:1)
GÓLY: Igo 6, Váradi 2, Czene, Albert, Trizna - Kókai 2, Singlár, Zibrin

Euromotel – P&P Draci 13:11 (5:6)
GÓLY: E.Lupták 5, Múčik 4, Raisz 2,Budai 2 - Matheidesz 5, Fazekas 3, Goceliak, Miklo, Darči

Hodejov – Gem.Jablonec 8:7 (3:3)
GÓLY: Balog 3, Illés 2, Karkusz, Hanyus, D.Farkas vl. - R.Kovács 5, Molnár 2

Juniors – Sporting 6:10 (3:3)
GÓLY: Horváth 3, Básti, Mihály, Palcso - Orosz 4, D.Barta 3, Petróczky 2, G.Barta

Zigo – Itres 2:2 (2:0)
GÓLY: Lakatos, Farkas - Szabó, Tóth

Rimatex – Jesenské dor. 8:2 (3:1)
GÓLY: Dragijský 5, Šťavina, Slovák, L.Lupták - Denis Hank 2

Najlepšími strelcami po 7. kole sú Michal Dragijský (Rimatex) 34 gólov, Erik Lupták (Euromotel) 26 gólov, Róbert Raisz (Euromotel) 22 gólov a Zsolt Múčik (Euromotel) 22 gólov.

8. kolo sa odohrá dňa 17. januára (piatok): 16.00 Casablanca – Itres (odložený zápas z 5.kola), 17.00 Jesenské dor.- Hodejov, 17.50 Ites – Sporting, 18.40 Casablanca – Euromotel, 19.30 Zigo- Böviba, 20.20 P&P Draci – Rimatex, 21.10 G.Jablonec - Juniors.

jesenske-turnaj-7-koloFOTO: Attila Orosz