HKM: Výsledok proti favoritovi súťaže ako cez kopirák

14. decembra 2015 | |  | |

perex-hokejRimavskosobotskí hokejisti sa už po druhýkrát v tejto sezóne stretli s favoritom súťaže MŠK Hviezda Dolný Kubín. Hoci na domácom štadióne mal HKM Rimavská Sobota na tribúne aj „šiesteho“ hráča v podobe divákov, hviezde z Dolného Kubína znova podľahli o gól.„MŠK Hviezda Dolný Kubín každoročne bojuje aj s HKM Rimavská Sobota o popredné priečky v tabuľke a súboje sú vždy veľmi vyrovnané,“ povedal pre Rimava.sk predseda klubu HKM Rimavská Sobota Štefan Hanzel. Ako ďalej uviedol domáci nastúpili na zápas v dobrej zostave s tromi formáciami. „Zápas sa začal vo svižnom tempe, ktoré pretrvávalo do konca stretnutia. Už v úvode sa začalo vylučovať a ako prvý si išiel sadnúť na dve minúty hráč Rimavskej Soboty Denis Nociar a súper hral presilovku,“ priblížil Hanzel, podľa ktorého presilovka netrvala dlho, pretože už o minútu rozhodca vylúčil súpera. A hoci sily boli vyrovnané podľa predsedu klubu presilovka nepriniesla šťastie a po chybe obrancov v útočnom pásme sa hráč Dolného Kubína dostal do samostatného nájazdu a prekonal rimavskosobotského brankára.

Podľa Hanzela domáci si počas presilovky nedokázali vytvoriť šance skórovať a tri sekundy po jej skončení opäť inkasovali. „Skóre sa nemenilo len ďalších päť minút, kedy opäť hostia skórovali a v polovici prvej tretiny bol stav stretnutia hrozivých 0:3,“ doplnil Hanzel a dodal, že tretí gól hostí naštartoval domácich, ktorí začali častejšie ohrozovať bránu súpera a vytvorili si množstvo šancí skórovať.

Ako poznamenal už v sedemnástej minúte to využil Michal Šagát, ktorý strelou z rohu ihriska trafil súperovho brankára do masky a puk sa odrazil do vinkla. „Dvanásť sekúnd pred koncom po prihrávke Filipiaka dotiahol skóre na 2:3 strelou po ľade Marek Heckl. V ďalších dvoch tretinách sa už bohužiaľ skóre nemenilo, aj keď obe mužstvá mali množstvo príležitostí skórovať,“ konštatoval.

„Aj napriek prehre diváci mohli byť spokojní, pretože sa hral hokej vysokej kvality hodnej prvej ligy s množstvom gólových príležitostí,“ zhodnotil Hanzel priebeh zápasu a dodal, ž v sobotu, 12. decembra, sa prepísala aj história súťaže o autokameru a dokonca až dvaja z troch vylosovaných šťastlivcov trafili do čierneho a získali cenu.

Napriek druhej prehre v rade muži HKM Rimavská Sobota stále figurujú na štvrtej postupovej priečke. Chuť si môžu napraviť už o týždeň v sobotu, 19. decembra o 17.00 hod., kedy sa opäť predstavia pred domácim publikom proti mužstvu, ktoré je na chvoste tabuľky, MHK Ružomberok.

HKM Rimavská Sobota - MŠK HVIEZDA Dolný Kubín 2:3 (2:3, 0:0, 0:0)

Góly HKM: Michal Šagát (Ján Báti), Marek Heckl (Peter Filipiak, Simon Iványi)

Strely: 43:37

Trestné minúty: 6:8

Rozhodovali: Jozef Babeliak - Marek Kanich, Bc. Richard Ivan

Divákov: 230

Zostava HKM: Jaroslav Melna, Vladimír Korytár - Ján Báti, Ján Blaško, Richard Fiala, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Rastislav Matúška, Vladimír Nikonov, Denis Nociar, Tomáš Parobok, Michal Šagát, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák

Zdroj: Rimava.sk