HOKEJ: Soboťania podľahli súperovi z Dolného Kubína

19. januára 2015 | |  | |

hokej: R. Sobota - D. KubínPo víťaznej šnúre rimavskosobotskí hokejisti v posledných dvoch zápasoch okúsili aj porážku. Pred týždňom cestovali do Humenného, kde s lídrom tabuľky prehrali rozdielom jedného gólu (3:2), uplynulú sobotu na domácom ľade po statočnom boji podľahli Dolnokubínčanom. Tím prišiel do Rimavskej Soboty vyzbrojený skúsenými hráčmi (aj početným fanklubom).

V úvodnom dejstve sobotňajšieho stretnutia padol jediný gól, tešili sa z neho hostia z MŠK Hviezda Dolný Kubín, keď v 16. minúte skóroval Jakub Michalica. Až 27. minúta zápasu priniesla nádej domácim, ktorí v presilovke gólom Ivana Líšku vyrovnávali na 1:1. Viac sa však nepresadili. Ešte v druhej tretine na 1:2 menil stav Peter Hanušniak, ďalší gól na strane súpera pridával v 45. minúte Juraj Šeliga. Pred koncom tretej tretiny potom domáci skúsili odvolať brankára, no nevyplatilo sa, skôr naopak – výhru v závere poisťoval Milan Jonák a Kubínčania tak „zahviezdili“ výsledkom 1:4.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - Mestský športový klub HVIEZDA Dolný Kubín 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 1:4, Strely: 29:35, Zásahy: 32:28, Vylúčenia: 2:5, Trestné minúty 4:18
Rozhodcovia: Jozef Babeliak, Štefan Mráz, Adrián Pastorek
Zostava HKM: v bráne: Jaroslav Melna; Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Richard Fiala, Peter Filipiak, Peter Gallo, Ivan Líška, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák

Najbližšie čaká Rimavskosoboťanov zápas v Sabinove, proti tamojšiemu hokejovému klubu nastúpia v sobotu, 24. januára. V poslednú januárovú sobotu potom na domácom ľade privítajú hokejistov z Brezna.