HKM: Najrýchlejší gól padol za deväť sekúnd, Lučencu ho dal Šagát

22. septembra 2014 |  | | |

hkm-rimavskaPribližne tristo divákov zažilo počas víkendu na rimavskosobotskom zimnom štadióne gólostroj v podaní domácich hráčov HKM. V prvom majstrovskom zápase II. ligy mužov jednoznačne zvíťazili pod vedením trénera Tibora Daniša nad Lučencom 17:3. Najrýchlejší gól v derby zápase medzi HKM Rimavská Sobota a HC Lučenec padol začiatkom tretej tretiny. Rimavskosoboťania už vtedy viedli nad nováčikom súťaže rozdielom desiatich gólov. Jeho autorom bol Michal Šagát, ktorý prekonal brankára hostí ešte dvakrát, v 54. minúte a v poslednej sekunde zápasu. Hetrikom sa rovnako zaskvel aj Peter Filipiak a Marek Heckl.

"V pokojnom zápase si hráči schuti zastrieľali a počas celého stretnutia nedovolili súperovi prakticky nič. Dúfajme, že tento zápas ich pozitívne naladil pred nadchádzajúcimi náročnejšími zápasmi v skupine," uviedol pre Rimava.sk tajomník klubu HKM Rimavská Sobota Štefan Hanzel.

HKM Rimavská Sobota - HC Lučenec 17:3 (6:1, 5:0, 6:2); góly HKM:Filipiak 3, Heckl 3, Šagát 3, Danko 2, Kubenko 2, Škantár 2, Matúška, D. Nociar

Zostava HKM: Melna (Sihelský), Báti, Danko, Filipiak, Gallo, Heckl, Kubenko, Líška, Matúška, Nociar, Šagát, Škantár, Slovák.

V sobotu 27.septembra o 17.30 hod. čaká hokejistov zápas na zimnom štadióne v Humennom.