HKM: Zápas začali minútou ticha, súperovi nedali šancu a vyhrali presvedčivo

25. septembra 2017 |  |

V sobotu, 23. septembra, sa muži HKM Rimavská Sobota prvýkrát v sezóne predstavili na domácom ľade, proti Sabinovu a zvíťazili 7:2. Po úvodnej vysokej prehre 9:3 na ľade bývalého extraligistu MHK Martin už všetci očakávali bodovanie Soboťanov. Na súpiske sa opäť objavili nové mená, ale aj tie staro-nové. O priebehu zápasu Rimava.sk informoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Zápas sa začal minútou ticha za zosnulého Mikuláša Teleka, dobrého kamaráta, fanúšika a hlavne obľúbeného bufetára, ktorý nás pred pár dňami nečakane opustil. Od úvodu sa hral svižný hokej s množstvom šancí. Viac ich bolo na strane domácich, ktorí udreli už v 5. minúte gólom Majeríka. No už o 5 minút bol stav vyrovnaný, keď hosťujúci Pavlovský premenil samostatný nájazd. V zápase sme videli aj trestné strieľanie, ktoré bolo určené hosťom so Sabinova, no v priamom súboji uspel náš hviezdny Križan. Následne sa presadil nováčik v domácom tíme ruský Dmitriev, ktorý zvýšil na 2:1. O dve minúty prišlo prvé vylúčenie a presilovku si zahrali hostia. Tesne pred jej koncom sa sily na ľade vyrovnali a nasledovala presilovka domácich, ktorí vedenie nenavýšili, no najväčšiu šancu zaznamenal Ján Slovák, trafil však len tyčku.

V 4. minute druhej tretiny prekonal súperovho brankára strelou ponad betóny Moroz. Následne opäť znížil náš náskok Pavlovský. No o pár minút navýšil na 4:2 ďalší nováčik Buda. Tretiu tretinu poznačilo väčšie množstvo roztržiek a vylúčení. Hneď v úvode strelil spomedzi kruhov do brány Šagát a o niečo pozdejšie zvýšil Ján Slovák. Poslednú bodku v zápase dal domáci Matúška, ktorý stanovil konečné skóre 7:2.

V prvom domácom zápase tak Rimavskosoboťania potvrdili svoju silu a pripísali si tak prvé body do tabuľky. Na svoje si prišli aj diváci, ktorí videli pekný útočný a kombinačný hokej. V celom zápase bolo vidieť kvalitu oboch mužstiev, najmä mladého brankára hostí, na ktorého smerovalo vyše 50 striel. Chceli by sme sa poďakovať perfektným divákom a fanklubu, ktorých prišlo vyše 300, čo je na prvý zapas pekné číslo, no veríme, že sa bude naďalej zvyšovať. Sú to práve oni, ktorí nás v zápase hnali vpred.

Najbližšie sa hokejisti HKM opäť predstavia na domácom ľade a to už o týždeň, 30. septembra o 17:00 hod. proti Breznu. "Pozývame všetkých priaznivcov na toto gemersko-pohronské derby, ktoré vždy priláka na štadión obrovské množstvo divákov," avizuje Hanzel, podľa ktorého zaujímavosťou je, že proti tomuto kvalitnému súperovi na domácom ľade ešte nikdy nepodľahli. "Dúfame, že v štatistike budeme naďalej pokračovať. A dokonca, počas najbližšieho zápasu by už mala prebiehať aj obľúbená súťaž pre divákov v streľbe na bránu," uzavrel.

Zdroj: Marek Hanzel, FOTO: Attila Gecse