Muži HKM aj napriek veľkej bojovnosti v Liptovskom Mikuláši prehrali

21. septembra 2015 |  | |

hkm-ilustracneMužom sa opäť nepodarilo zabodovať, keď v sobotu, 19. septembra, prehrali na ľade v Liptovskom Mikuláši 6:4. MHK 32 Liptovský Mikuláš B sa po ročnej pauze vrátil do II. ligy mužov. Sily v zápase boli opäť veľmi vyrovnané, čomu nasvedčuje pomer striel 32:37. Ako prvý sa do streleckej listiny zapísal Liptovský Mikuláš, ktorý skóroval už v druhej minúte. Rimavskosoboťania vzápätí odpovedali gólom na 1:1, o ktorý sa postaral Ján Slovák. V siedmej a trinástej minúte sa podarilo skórovať súperovi, no po dvoch minútach strelil gól za HKM Ľubomír Bačkor na 3:2. V úvode druhej tretiny po trestnom strieľaní vyrovnal skóre Michal Šagát. Už o jednu minútu Šagát opäť skóroval a poslal do vedenia hostí. To bolo posledný krát, čo HKM Rimavská Sobota v zápase vyhrávala, pretože v 33. minúte súper vyrovnal a o pár minút otočil skóre v ich prospech. V treťom dejstve sa hokejistom Rimavskej Soboty už nepodarilo vyrovnať, naopak Liptáci potvrdili svoju výhru na konečných 6:4.

MHK 32 Liptovský Mikuláš B - HKM Rimavská Sobota 6:4 (3:2, 2:2, 1:0)

Góly HKM: Šagát 2, Slovák J., Bačkor, strely: 32:37, trestné minúty: 12:18, rozhodovali: Marián Žák - Peter Hanko, Jozef Paulíny

Ostatné výsledky II. kola:

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín - HK Brezno 10:2

MHK Ružomberok - HK Sabinov 2:4

HC REBELLION Levoča - voľno

HKM Rimavská Sobota bude v 3. kole stáť, no už 3. októbra sa predstaví na domácom ľade proti HK Sabinov.
Zápasy III. kola:

HK Sabinov - MHK 32 Liptovský Mikuláš B

HK Brezno - MHK Ružomberok

HC REBELLION Levoča - MŠK HVIEZDA Dolný Kubín

HKM Rimavská Sobota - voľno

Starší a mladší žiaci sa v nedeľu, 20. septembra, prvýkrát predstavili na domácom ľade proti MHK Dolný Kubín. Starším žiakom sa opäť nepodarilo bodovať a prehrali vysoko až 0:10. Mladším sa podarilo zlepšiť náladu všetkým z klubu HKM Rimavská Sobota, keď zdolali súpera z Dolného Kubína 4:2. Žiaci sa najbližšie predstavia 27. 9. v Námestove. Na domácom ľade sa predstaví 4.októbra s Považskou Bystricou.

Zdroj: HKM Rimavská Sobota