O víťazovi prvého zápasu v roku 2016 rozhodovali posledné sekundy

7. januára 2016 |  |

hkm-ilustracneNa svoj premiérový zápas v roku 2016 nastúpili muži HKM Rimavská Sobota na súperovom ľade proti zálohe Liptovského Mikuláša, ktorý patrí k výkonnostne kvalitnejším súperom. V tejto sezóne sa ich hráčom HKM ešte nepodarilo zdolať, v prvom zápase im podľahli 6:4. V druhom vzájomnom stretnutí v domácom prostredí sa im pokúšali prehru odplatiť, no aj napriek výbornému výkonu prehrali 4:5. O priebehu zápasu 16. kola II.  ligy základnej časti skupiny “B” ďalej Rimava.sk informoval Marek Hanzel, z klubu HKM.

Tento zápas nám mohol pomôcť aby sme sa konečne dotiahli na tretiu priečku, no bohužiaľ sa to nepodarilo a súper z Liptova sa nám vzdialil na rozdiel šiestich bodov. Keďže zápas prebiehal v nevyhovujúcom čase, nedovoľovalo nám zostaviť tím, ktorý by bol schopný jednoznačne zdolať tak kvalitného súpera a nastúpili sme len s dvoma formáciami. Aj napriek početnej nevýhode oproti súpera sme mu boli vyrovnaným mužstvom.

Prvý gól zápasu sa zrodil až v polovici prvej tretiny a jeho autorom bol hráč Rimavskej Soboty Marek Hecl, ktorý po prihrávke Jána Slováka prekonal súperovho brankára. O tri minúty súper vyrovnal a následne sa dostal aj do vedenia zásluhou Pidu a Oravca. Pred koncom prvého dejstva sme dokázali vyrovnať, o čo sa zaslúžil Michal Šagát. V úvode druhej tretiny sme mali k dispozícií dve presilovky, no ani jednu sa nám nepodarilo využiť. V čase 26:49 sa súper dostal pred našu bránu a prekonal brankára opäť zásluhou Pidu. O pár sekúnd sa nám podarilo vyrovnať, kedy svoj druhý gól v zápase strelil Michal Šagát. V polovici druhého dejstva sa súperovi opäť podarilo navýšiť skóre na 4:3 zásluhou Koniara. Po piatich minútach hry záverečnej tretiny sme mali k dispozícií presilovku, ktorú sme v jej závere využili. O gól v presilovke sa postaral Marek Fiľo a bol to jeho prvý gól za mužov v jeho kariére. Následne rozhodca vylúčil naraz dvoch našich hráčov a dve minúty sme museli hrať v početnej nevýhode o dvoch hráčov. Presilovku súpera sme zvládli, no ubralo nám to množstvo síl, ktoré nám v závere chýbali. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času za stavu 4:4 sa nám naskytla najvačšia príležitosť zápasu v podobe presilovky. Všetci už tušili, že domov pôjdeme minimálne s jedným bodom. No opak bol pravdou a tridsať sekúnd pred koncom sa súper aj napriek početnej nevýhode dostal pred našu bránku a Koniar skóroval, čím rozhodol o konečnom výsledku stretnutia v ich prospech.

Najbližší víkend budú mať Soboťania voľno a následne sa predstavia pred domácim publikom 16. januára o 17:00 hod. proti mužstvu HK Sabinov, ktorý úraduje na druhej priečke, no túto sezónu nás ešte nezdolali. Veríme, že sa im to opäť nepodarí a pozývame všetkých hokejových priaznivcov na výborný hokej.

MHK 32 Liptovský Mikuláš ''B'' - HKM Rimavská Sobota 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Góly HKM: Marek Heckl (Ján Slovák), Michal Šagát (Ľubomír Bačkor, Ján Slovák), Michal Šagát (Jakub Škantár, Ľubomír Bačkor), Marek Fiľo (Rastislav Matúška, Peter Filipiak)

Strely: 36:24, Trestné minúty: 8:8. Pred viac ako 60 divákmi rozhodoval Martin Mihaľov, Michal Vall a Marián Znak.

Zostava HKM: Jaroslav Melna - Ľubomír Bačkor, Peter Filipiak, Richard Fiala, Marek Fiľo, Marek Heckl, Rastislav Matúška, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Michal Slovák

tabulka-hkm

Ostatné výsledky 16. kola

MŠK HVIEZDA Dolný Kubín - HK Brezno 5:0 - kontumačne (Brezno sa kvôli poruche autobusu nedostavilo na zápas)

MHK Ružomberok - HK Sabinov 3:4 (2:3, 1:1, 0:0)