Rimavskosoboťania si vybojovali miestenku do semifinále. V Prievidzi, na ľade súpera, prekvapivo zvíťazili

27. februára 2018 |  | | |

Uplynulý víkend sa hralo druhé kolo štvrťfinále druhej ligy, v rámci ktorého muži z HKM Rimavská Sobota vycestovali na druhé vzájomné stretnutie do Prievidze. V tom prvom, ktoré sa hralo minulý týždeň v Rimavskej Sobote zvíťazili s prehľadom domáci 8:2, keď súpera prekonali vo všetkých situáciách. V druhom zápase chceli Soboťania zvíťaziť, a tak čo najrýchlejšie ukončiť túto sériu. „Nebolo to však také ľahké, keďže štatistika zápasov hraných na ľade súpera je veľmi mizerná. V tejto sezóne sme dokázali zvíťaziť v riadnom hracom čase jedine v Bardejove a po predĺžení v Gelnici. Naopak na domácom ľade sme stále stopercentní,“ uviedol Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota, ktorý Rimava.sk informoval o priebehu posledného zápasu v Prievidzi.

Prvú tretinu hokejisti HKM Rimavská Sobota začali lepšie a už v tretej minúte sa im podarilo otvoriť skóre, keď Fekiač využil chybnú rozohrávku domácich a následne skóroval. V 10. minúte im bola ponúknutá prvá presilovka a tú razom využili. Zaslúžilo sa o to ruské trio s koncovkou Skvortsova. Už o minútu zvýšil skóre na 0:3 Zorvan. Následne Prievidza hrala pár presiloviek, no už sa im ťažko vracalo do zápasu, naopak hostia z Rimavskej Soboty dominovali a nepúšťali domácich k ničomu. V úvode druhej tretiny sa Prievidzi podarilo trochu zdramatizovať zápas, keď Vážan znížil na 1:3. No Soboťania si mierny tlak domácich ustrážili a hneď využili aj druhú presilovku gólom Zorvana, čím odskočili opäť na rozdiel troch gólov. Následne hrali obe mužstvá ešte niekoľko presiloviek, no nikomu sa už nepodarilo gólovo presadiť, a tak sa Rimavskosoboťania mohli tešiť z víťazstva a postupu do semifinále.

HC Prievidza - HKM Rimavská Sobota 1:4 (0:3, 1:1, 0:0) Stav série: 0:2
Góly HKM: Fekiač, Skvortsov (Moroz, Dmitriev), Zorvan (Fekiač), Zorvan (Heckl, Matúška)
Strely: 39:31
Vylúčenia: 7:5 na 2 min., navyše Danko 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku
Presilovky: 0:2
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Valachovič - Jurčiak, Šefčík
Diváci: 341.
Zostava HKM: Križan - Nociar, Slovák M., Škantár, Urban, Matúška, Heckl, Kulišek - Domaev, Filipiak, Šagát - Moroz, Dmitriev, Skvortstov - Zorvan, Fekiač, Buda - Fiľo.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v tak dôležitom zápase zvíťaziť, a ešte k tomu aj na ľade súpera. Je to istý signál, že do ďalších častí súťaže si môžeme veriť aj na cudzích štadiónoch. K víťazstvu nám určite dopomohla aj slušná kulisa našich divákov, ktorí si našli cestu do Prievidze a hnali našich chlapcov vpred. Za to im patrí naše veľké poďakovanie,“ zhodnotil Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Do semifinále hokejistom Rimavskej Soboty tak ďalej pripadol súper, ktorý taktiež ukončil štvrťfinále v dvoch zápasoch a to MHK Martin, ktorý jednoznačne zdolal HC OSMOS Bratislava B. „Martin bude určite veľmi náročný súper, keďže už dlhú dobu avizuje, že má záujem postúpiť do prvej ligy, no počas základnej časti sme sa mohli presvedčiť, že aj takýto kvalitný súper sa dá zdolať,“ ozrejmil Hanzel. Rimavskosoboťania v prvom zápase sezóny v Martine prehrali vysoko 9:3, no na domácom ľade ich zdolali 6:2.

Už túto sobotu, 3. marca, sa budú snažiť o niečo podobné. „Pozývame všetkých divákov na zimný štadión v Rimavskej Sobote, aby prišli podporiť našich chlapcov v dôležitom zápase. Ste pre nás veľkou oporou, a len vďaka vám dosahujeme také výborné výsledky,“ uviedol Hanzel.
Zápas sa začína tradične o 17:00 hod.

Druhý a prípadne aj tretí semifinálový zápas sa bude hrať na ďalší víkend 10. a 11. marca v Martine.

Zdroj: Marek Hanzel, Rimava.sk, FOTO: Denis Szoke