Hokejový zápas s poľským Sanokom pritiahol na štadión stovky divákov

29. januára 2018 | |  |

Rimavskosobotský zimný štadión počas uplynulej soboty praskal vo švíkoch. Odohralo sa tu medzinárodné hokejové stretnutie 2. ligy mužov, v ktorom HKM Rimavská Sobota privítala hostí z poľského Sanoka. Tento zápas pritiahol na štadión približne 500 zvedavých divákov.V prvom zápase s Poliakmi na ich domácom ľade Rimavskosobotiania tesne prehrali, 4:3. Ako ďalej uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota, sobotný zápas bol posledným zápasom základnej časti a išlo v ňom o veľa, nakoľko je to v strede tabuľky veľmi vyrovnané a každý si chce do playoff zariadiť čo najvyššie umiestnenie. „Zápas sa začal vo vysokom tempe, ktoré pokračovalo po celý čas,“ ozrejmil a dodal, že na štadióne panovala perfektná atmosféra, ktorú dopĺňal výborný výkon oboch mužstiev. Skóre otvorili domáci hokejisti v polovici prvej tretiny po góle Skvortsova. Pred koncom prvej tretiny bola Rimavskosoboťanom ponúknutá presilovka o dvoch hráčov, ktorú dokázali využiť.

„Do streleckej listiny sa opäť zapísal Skvortsov, keď prihrávku Dmitrieva trafil z prvej a vymietol pavučinu v ľavom rohu brány,“ pokračuje Hanzel. V polovici druhej tretiny domáci zužitkovali ďalšiu presilovku a Skvortsov už zaznamenal hetrik, po ktorom na ľade pristálo niekoľko čiapok. Sám s pukom prešiel zo stredného pásma cez dvoch hráčov a prekonal brankára hostí. O minútu sa podarilo hosťom z Poľska nížiť stav na 3:1, keď Dobrzyňski trafil odkrytú časť Križanovej brány. Dve minúty pred koncom druhej tretiny získal puk v obrannom pásme Domaev, ktorý sa následne rútil spolu so Skovrtsovom na bránu a následne zaznamenal už štvrtý gól zápasu. „V úvode tretej tretiny Zorvan stanovil konečné skóre zápasu na 5:1, keď dotlačil puk do brány. Následne už k zmene stavu nedošlo a zápas sa už len dohrával,“ priblížil priebeh zápasu Hanzel. Rimavskosoboťania ešte zaznamenali niekoľko šancí. Najväčšiu určite zahodil Fekiač, ktorý prestrelil prázdnu bránu.

„Momentálne ešte nepoznáme konečnú tabuľku, nakoľko ešte stále nie je vyriešený zápas s Liptovským Mikulášom. Do prvého kola play-off nám tak môže vyjsť buď HK 2016 Trebišov alebo opäť KH 58 Sanok,“ poznamenal Hanzel. S istotou však už môžu povedať, že prvý zápas 3. februára odohraju Rimavskosoboťania na ľade súpera a druhý, poprípade aj tretí, na domácom ľade počas víkendu 10. a 11. februára.

Zdroj: Rimava.sk, HKM Rimavská Sobota, FOTO: Denis Szoke