FLORBAL: Muži aj ženy Slovana majú za sebou sladko-trpké zápasy

24. januára 2017 | |  | | |

perex-florbalSlovanisti aj Slovanistky ochutnali sladko-trpkú chuť zápasov. Hoci mužom patrí tá trpká chuť v podobe prehry s FbK Turany, ženy si vychutnali sladkú výhru nad Banskou Bystricou. Rimava.sk o tom informoval tajomník klubu Slovan Jozef Alušík.

„Muži Slovana mali za svojho súpera jedného z top 3 tímov súťaže z Turian. Vrátane Silvestrovského pohára však Slovanisti neprehrali v šiestich súťažných zápasoch v rade,“ uviedol. Ako spomenul, tím po kratšej či dlhšej absencii posilnili Totkovič a mladý Lukáš Nôta, ktorí sa aj do toho súboja pustili optimisticky. Podľa Alušíka pozornou defenzívou a rýchlymi protiútokmi dve tretiny deptali silného súpera. V nich ťažili z rozumu Kristiána Nádora a Lukáša Nôtu, rýchlosti Andreja Bodora a skúseností kapitána Miša Radnótiho. „Keď po 40. minútach svietil na tabuli stav 9:4 pre Slovan, mohli byť jeho hráči optimisticky naladení, keďže práve tretie tretiny boli v poslednej šnúre zápasov bez prehry silnou stránkou tímu. No tentoraz to neplatilo,“ avizuje tajomník klubu. Súper strelil do troch minút tri góly. Následný time-out jeho útočnú aktivitu pribrzdil. Séria ďalších troch gólov ho v 50. minúte dostala prvýkrát v zápase do vedenia 10:9. Slovanisti dokázali ešte raz vyrovnať, avšak šírka a sila kádra súpera sa prejavila. Na záverečný tlak Rimavskosoboťanom nezostalo dosť síl a svojmu súperovi podľahli 11:13.

FbK Turany - FBC Slovan Rimavská Sobota 13:11 (2:5, 2:4, 9:2!)
Góly Slovana: Radnóti 4, Nôta 2, Bodor 2, Franko, Nádor, Hronec
Reprezentovali Slovan: brankár Gergely Szabó, hráči v poli Filip Franko, Lukáš Nôta, Patrik Hronec, Andrej Bodor, Richard Totkovič, Denis Farkaš, Krisztián Nádor a kapitán Michal Radnóti.

Najbližšie na Soboťanov čaká rezerva Žiliny, druhý tím v priebežnej tabuľke 2. ligy, skupiny Stred:

8. Žiar n. Hronom Pirátos 2b

Rimavskosoboťanky vycestovali na zápas 12. kola do Badína, aby si pomerali sily s B-tímom Banskej Bystrice. Aj tentoraz pristupovali Slovanistky k „derby“ zápasu s plnou vážnosťou a odhodlaním. „Zo základného kádra chýbala iba brankárska jednotka Sabi Udvardyová, ktorú s odhodlaním zastúpila stále len staršia žiačka Vanessa Schvarcová. Na druhej strane súper postavil prvú formáciu z hráčok nastupujúcich v extraligovom základe A-tímu,“ priblížil Alušík, podľa ktorého práve táto formácia hráčkam Slovana výdatne znepríjemňovala život počas celého zápasu.

Vďaka dobrej defenzívnej práci celého tímu sa však Slovanistkám darilo vytláčať útoky súperiek od vlastného veľkého bránkoviska. Napriek optickej prevahe súpera bol po dvoch tretinách stav skóre 1:1. Tretia tretina priniesla dramatické vyvrcholenie zápasu. Po piatich minútach hry dostali Banskobystričanky výhodu presilovej hry o dve hráčky. V tej šli skoro do vedenia, no následnú výhodu 5 na 4 už ďalším gólom nevyužili. Slovanistky po prežitej presilovej hre začali hrať aktívnejšie smerom dopredu. „Okrem Beáty Ružičkovej výdatne podporovali útok naše najskúsenejšie hráčky Lucka Staššáková i Miška Antalová. Práve po Luckynej prihrávke Kristína Čintalanová vyrovnala na 2:2. Na jej gól však súperky Řezánkovou do minútky odpovedali a následne Bystričanky ešte zvýšili skóre na 4:2. Do konca však ešte zostávalo dosť času a Slovanistky sa s týmto stavom zmieriť nechceli,“ poznamanel tajomník a dodal, že po krídelnom protiútoku Kristína Čintalanová parádne našla pred bránkou nabiehajúcu Lucku Staššákovú, ktorá znížila na 3:4. Lucia svojou treťou asistenciou v zápase štyri a pol minútky pred koncom našla Aďu Csériovú, ktorá sa gólu dočkala v najsprávnejšej chvíli pre tím - 4:4. Polminútky na to veľmi dobre hrajúca Denisa Uhrinová vysunula do protiútoku Kristínu Čintalanovú a tá nedala súperovej brankárke šancu – 5:4. Po oddychovom čase sa domáce nadychovali k tlaku, keď opäť Čintalanová potiahla loptičku okolo bránky Banskej Bystrice, nahodila ju do malého bránkoviska, kde si ju nešťastne tečovala súperova hráčka a dokonala tak dokonalý obrat v zápase - 6:4. „V závere už naše dievčatá žiadnu drámu nepripustili a víťazstvo udržali,“ uzavrel.

1.FbK BCF Banská Bystrica B - FBC Slovan Rimavská Sobota 4:6 (0:1, 1:0, 3:5)
Góly Slovana: Čintalanová 3, Csériová, Staššáková a jeden gól si súperky strelili samé
Reprezentovali Slovan: brankárky Schvarcová Vanessa a Kováčová Peťa, hráčky v poli: Dominika Kučeráková, Anička Kureková, Kristína Čintalanová, Denisa Uhrinová, Soňa Šándriková, Michaela Antalová, Lucia Staššáková, Beáta Ružičková, Adriana Csériová, Eva Ulická a kapitánka Dominika Vaslíková.

V nedeľu, 29.januára od 16:00 hod. v Detve nastúpia Slovanistky proti Topoľčanom bojujúcim o barážovú priečku pre účasť v extralige na dohrávaný zápas 10.kola.