FLORBAL: V posledných minútach odvetného zápasu sa Slovanisti nezlomili

perex-florbaOdveta Slovanistov proti Breznu sa uplynulú sobotu postarala o nervy nielen hráčov ale aj divákov. Hoci to ku koncu vyzeralo pre rimavskosobotský tím sľubne, sedem minút pred záverom sa florbalistom z Horehronec Brezno podarilo vyrovnať. „Avšak Soboťania sa zaťali, dohrávali všetky súboje, šli do každej loptičky a po chybe Brezňanov strelil po pohotovej rozohrávke Krisztiána Nádora víťazný gól Michal Radnóti,“ informoval Rimava.sk tajomník klubu FBC Slovan Rimavská Sobota Jozef Alušík.

Ako ďalej uviedol, Slovanisti nastúpili oslabení o kapitána a najviac bodujúceho hráča Mateja Blahutu, jeho brata Jána, svojho najužitočnejšieho hráča, ktorí im budú chýbať dlhodobejšie, ďalej bez Repku i Zadrobileka. „Viacerí hráči mali navyše v poslednom čase zdravotné problémy a tak sa na poslednom tréningu pred zápasom zišli len štyria,“ doplnil.

Podľa jeho slov súper hneď v úvode zápasu zahodil tri čisté šance, Slovan sa ubránil a presadil sa z prvej strely na bránku. „Bielo - modrí rýchlo pridali druhý, tretí i štvrtý gól. Po desiatich minútach bolo 5:0,“ povedal Alušík, podľa ktorého výborne zahrali maďarskí legionári, Krisztián Nádor, ktorý tento rok bude oslavovať už 44. narodeniny, mal prsty v šiestich úvodných góloch Slovana a Gergely Szabó v bránke zas podržal tím pri čistých šanciach súpera, ktorý sa v ďalšom priebehu zápasu spamätal a gól po góle znižoval náskok Slovanistov.

„Sedem minút pred koncom sa mu podarilo sériou gólov vyrovnať na 11:11 a s rimavskosobotskými florbalistami to vyzeralo nedobre,“ priblížil tajomník klubu a dodal, že Horehronci aj napriek všetkej svojej sile vrazenej do útoku, Soboťanov nezlomili a po chybe Brezňanov nakoniec víťazný gól skončil v ich sieti.

Po kolektívnom výkone získali podľa Alušíka dôležité body v boji o postup do nadstavby o prvú ligu a Slovan sa tak stále drží na čele tabuľky.

FBC Slovan Rimavská Sobota - FBC Horehronec Brezno 12:11 (5:2, 5:3, 2:6)

Góly Slovana: Radnóti 6, Nádor 3, Astaloš, Farkaš, Kostovič

Zostava Slovana: Brankár Gergely Szabó - Pavol Rapčan, Peter Astaloš, Michal Radnóti, Krisztián Nádor - Milko Kostovič, Peter Bíro, Peter Mrnka, Michal Mišurák, Denis Farkaš a kapitán Richard Totkovič.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: FBC Slovan Rimavská Sobota