Florbalisti Slovanu sa držia v strede tabuľky

10. novembra 2017 | |  |

Prvú polovicu súťaže Slovanisti odohrali v nedeľu, 5. novembra, na dvojzápse, ktorý si zorganizovali v Detve. Po ťažkom sobotňajšom programe ťahúňov tímu Michala Radnótiho, Richarda Totkoviča a Pavla Rapčana, ktorí úspešne reprezentovali Rimavskú Sobotu na seniorských majstrovstvách Slovenska v zápasení, to bolo o to náročnejšie. Ako vždy počas tejto sezóny nechýbali dramatické okamihy, zvraty a množstvo gólov. Slovanisti napokon získali štyri z možných šiestich bodov.

Hráči sa predviedli v zostave, brankár Mirko Greguš, hráči Pavol Rapčan, Patrik Hronec, Michal Radnóti, Lukáš Nôta, Richard Totkovič, Jozef Alušík, Denis Farkaš, Martin Jakuba a kapitán Franko. „Prvýkrát v sezóne sme mali na lavičke štyroch hráčov na striedanie, čo sa prejavilo aj na výsledku v prvej tretine. Na začiatku druhej tretiny sme už vyhrávali nad súperom 6:2,“ konštatuje tréner Peter Nôta. V druhej polovici zápasu hráči Slovanu poľavili a to využil súper. V závere tretej tretiny bol stav vyrovnaný, 7:7. „Po dohovore hráčom sme v úvode poslednej časti hry v priebehu troch minút uštedrili súperovi tri góly a ďalší zvrat v zápase sme už nedovolili,“ hovorí tréner.

Druhý sobotňajší zápas prebehol v rovnakej zostave, ako však uviedol tréner, zápas nedopadol podľa ich predstáv. „Hráči akoby nemali svoju potrebnú „prevádzkovú“ teplotu, boli málo rozcvičení a stuhnutí po prvom zápase. Po úvodnom tlaku súpera a dvoch góloch v našej sieti, sme prvú tretinu nakoniec vyhrali 5:2,“ dodal Nôta. V druhej tretine však došlo k zmene kde súper prevzal vedenie a slovanisti prehrali 2:5. V závere tretej tretiny súper opäť viedol o dva góly. Podľa Nôtu sa napriek okolnostiam hráči nevzdávali a po odpískaní zápasu dosiahli vyrovnaný gólový stav. „ Zápas dopadol dobre, ale hráči musia popracovať na tom aby podávali maximálny výkon počas celého zápasu,“ povedal tréner Slovanistov Nôta.

Slovanisti sa umiestnili zatiaľ v strede priebežnej tabuľky, patrí im piate miesto.