Mladí karatisti z regiónu zabojovali v Bratislave

18. apríla 2016 |  |

Karate-Klub-RevúcaV nedeľu, 17. apríla, sa siedmi pretekári Karate Klubu Revúca zúčastnili otvorených majstrovstiev bratislavskej únie karate detí a žiakov spojených so 4. kolom Bratislavského pohára mládeže. Súťaž ako tradične začala najprv v disciplíne súborné cvičenia kata. Vo vekovej kategórii 8 – 9 roční chlapci klub reprezentoval Štefan Koreň a Juraj Prč. Prvý menovaný si počínal pomerne dobre, no v zápase o bronz prehral a obsadil konečné 4. miesto. Pre Juraja Prča to bol debut v tejto vekovej kategórii, koncom marca mal 8 rokov a tak prešiel do vyššej kategórie, tu zatiaľ len zbiera prvé skúsenosti. Medzi staršími chlapcami 10 – 11 rokov v katách štartovali až piati pretekári Karate klubu Revúca, Lukáš Bánes, Matej Meško, Marko Bajús, Matej Herich a Pavol Halaj.

Bánes, Meško i Bajús súťažia svoju prvú sezónu a dá sa povedať, že sa postupne etablujú na súťažnej scéne a postupne získavajú skúsenosti. Skúsenosť sa prejavila aj teraz, keď po dobrých výkonoch sa Halaj stretol s klubovým kolegom Herichom o postup do finále, kde zvíťazil Halaj. Pavol Halaj dominoval aj vo finále, keď porazil súpera z Realu Trenčín a zaslúžene vyhral. V súboji o bronz vyhral po dobrom výkone aj Herich.

Po jednotlivcoch ešte prebehli súťaže družstiev v kata, kde sme postavili team A, v zložení: P. Halaj, M. Herich a Š. Koreň a team B, v zložení: L. Bánes, M. Meško a M. Bajús. Obidve družstvá obsadili 3. miesta.

Po dekorovaní medailistov v súborných cvičeniach kata a prestávke pokračovala súťaž v športovom zápase kumite. Ani v športovom zápase sme sa nestratili, keď najprv vo váhovej kategórii chlapcov 8 – 9 roční, Juraj Prč vybojoval pekné 3. miesto.

V tej istej vekovej kategórii, ale vo váhe do 32 kg získal bronzovú medailu aj Štefan Koreň.
Medzi 12 – 13 ročnými chlapcami do 45 kg pridal bronz aj Lukáš Bánes. Vedenie klubu blahoželá medailistom a všetkým ďakuje za vzornú reprezentáciu klubu.

Zdroj: Rimava.sk, Arpád Bunjatov, tréner Karate klubu Revúca