Na pražskom Cobra Cupe patril stupeň víťazov aj Falconistom

11. marca 2016 | |  | | |

perex-falconFalconisti opäť ukázali svoju bojovnosť, za ktorú boli ocenení cennými kovmi. Na stupeň víťazov sa postavili na medzinárodnej súťaži v taekwondo pod názvom Cobra cup 2016, ktorá sa konala v hlavnom meste Českej republiky, v Prahe. Rimava.sk o tom informoval Róbert Kuvik, člen správnej rady klubu Falcon.

Podľa jeho slov sa turnaja celkovo zúčastnilo 194 pretekárov z 19 klubov a 3 krajín. Ako pozmanenal zastúpenie na súťaži mal aj Falcon taekwondo klub Rimavská Sobota. „Ako prvý do bojov nastúpil najmladší Damien Pavel Frgolec, v kategórii children A-27 kilogramov. Vo svojom finálovom zápase predviedol svoju zručnosť, rýchlosť a bojovnosť, ktoré mu nakoniec priniesli zaslúžené prvé miesto,“ uviedol Kuvik a dodal, že v poradí druhý sa na tatamoch ukázal Lukáš Kurek v kategórii children B-30 kilogramov. Podľa jeho slov napriek tomu, že to bola Lukášová prvá účasť na zahraničnom turnaji, vďaka tvrdej príprave a odhodlaniu dokázal poraziť súperov až v troch zápasoch, v ktorých okrem skúseností získal aj zaslúžené prvé miesto.

V kategórii pupills B-33 kilogramov zabojovala podľa Kuvika za Falcon aj Anetka Lukáčová. „V zápase nedala svojej súperke, nad ktorou mala výškovú prevahu šancu a obsadila tiež prvé miesto,“ priblížil Kuvik, podľa ktorého ako posledná nastúpila do bojov v kategórii kadetky B - 41 kilogramov Laura Dávidová. Ako ďalej podotkol, hoci je v tejto kategórii ešte len začiatočníčka, vo finálovom zápase predviedla skvelý výkon a od zlatej medaily ju delil len jediný bod. „Po skóre 5:6 sa nakoniec umiestnila na peknom druhom mieste,“ dodal na záver a zároveň doplnil, že Falconistom ďakuje za skvelú reprezentáciu klubu, mesta i Slovenska.