Rimavskosobotskí plavci bodovali v domácej plavárni, nestratili sa ani vo vyhodnotení celoročnej súťaže

19. novembra 2015 |  |

pk-rimavska-sobota-00Uplynulý víkend sa v krytej plavárni v Rimavskej Sobote konalo záverečné 5. kolo Banskobystrického pohára v plávaní. Ide o celoročnú súťaž plaveckých klubov zo stredoslovenskej oblasti. Pretekov sa zúčastnilo 179 plavcov z jedenástich klubov. Plavecký klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovali 13 plavci. "Potvrdili vysoký kredit nášho plávania, keď v jednotlivých disciplínach boli stále medzi najlepšími vo svojich kategóriách," uviedol pre Rimava.sk Ladislav Klement z Plaveckého klubu Rimavská Sobota.

Podľa jeho slov v medailovej žatve získali 54 medailí a predstihli aj omnoho početnejšie výpravy. "Čo skok to zlatá medaila - to dosiahli Jakub Husár a Sofia Klementová, keď zhodne získali po sedem zlatých medailí," zdôraznil Klement. Výborne si podľa neho počínala aj Linda Skruteková (2 zlaté a 3 bronzové), Kristína Repková (2 zlaté, 4 strieborné a 1 bronzová), Marek Tengler (3 zlaté, 1 strieborná a 2 bronzové), Martin Tengler (1 zlatá, 2 strieborné, 2 bronzové), Martin Vyrva (1 zlatá, 4 bronzové), Tomáš Koóš (5 strieborných), Damián Kovalančík (3 strieborné a 1 bronzová ) a Juraj Husár (2 x strieborná).

Rimavskosobotskí plavci sa nestratili ani vo vyhodnotení celoročnej súťaže

V kategórii 14 ročných si pohár za 1. miesto odniesol Jakub Husár, druhý skončil Tomáš Koóš, medzi najmladšími bol druhý Marek Tengler a tretí Damián Kovalančík. Pohár si za celové víťazstvo vyplávala aj Sofia Klementová, druhá skončila Linda Skruteková a v kategórii junioriek Kristína Repková.

Zdroj: Rimava.sk