Sobotskí plavci bodovali v Žiari aj Handlovej

10. apríla 2014 |  |

plavciRimavskosobotský plavecký klub má za sebou ďalšie úspešné preteky. Uplynulý víkend sa v krytej plavárni v Žiari nad Hronom uskutočnili majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní, mladí plavci si z nich priniesli niekoľko cenných kovov. Ako Rimava.sk informoval Ladislav Klement, tentoraz sa pretekalo len na dlhé trate – 400, 800 a 1500 m. Rimavskú Sobotu a tunajší plavecký klub reprezentovali ôsmi pretekári, ktorí svojimi výkonmi nezaostali za konkurenciou.

Majstrom stredoslovenskej oblasti sa stal Jakub Husár v disciplíne 800 m voľný spôsob časom 10,24 min., zároveň na 1 500 m voľný spôsob skončil na tretej priečke. Vlaňajšie prvenstvo zopakovala aj Sofia Klementová, keď v disciplíne 800 m voľný spôsob časom 10,55 min. skončila na prvom mieste. Pretekov sa celkovo zúčastnilo 109 plavcov zo stredoslovenských plaveckých klubov.

V tom istom termíne sa konali aj plavecké preteky v Handlovej o cenu mesta Handlová. Sú to preteky pre najmladších žiakov (rok narodenia 2004 a mladší). Plavecký klub reprezentovali traja plavci. Výborný výkon podala Linda Skruteková, keď v konkurencii 156 plavcov z celého Slovenska získala 2 x zlatú, 1 x striebornú a 2 x bronzovú medailu. Na stupeň víťazov sa dostal aj Marek Tengler, ziskom jednej zlatej a jednej bronzovej medaile.