Úspešný vstup plavcov do jesennej sezóny

10. októbra 2014 |  |

pk-rimavska sobotaUplynulý víkend sa Veľkou cenou Púchova odštartovala druhá polovica plaveckej sezóny. Nakoľko je tento pretek zároveň aj súčasťou Slovenského pohára žiakov a družstiev a boli to prvé preteky po prázdninách, organizátori dostali rekordný počet prihlášok. O účasť na pretekoch prejavilo záujem až 674 plavcov a samozrejme celá slovenská mládežnícka špička.

Po korekcii, keď boli stanovené minimálne limity sa pretekov zúčastnilo celkovo 361 plavcov zo 41 plaveckých klubov a spolu absolvovali cez 1600 skokov do vody. Nakoľko to boli len jednodňové preteky posledná disciplína – 50 m voľný spôsob bola ukončená tesne pred 21 hodinou.

Rimavskosobotský plavecký klub reprezentovali ôsmi plavci, ktorí sa svojimi výkonmi v silnej konkurencii nestratili. Bronzovú medailu si v disciplíne 50 m znak vyplávala Tijana Feketeová, na striebornú medailu dosiahla v disciplíne 50 motýlik Linda Skruteková a medailovú kolekciu doplnila Sofia Klementová, keď v záverečnej večernej disciplíne 50 m voľný spôsob získala zlatú medailu.

Týmito pretekmi sa začal pre plavcov maratón pretekov, keď v podstate každý víkend do polovice decembra budú súťažiť na rôznych pretekoch . Dve z nich môžu uvidieť aj priaznivci Rimavskosobotského plávania, keďže finále Banskobystrického pohára a Majstrovsrtvá Slovenska 12-ročných budú v našom domácom bazéne.

Zdroj: Ladislav Klement - Plavecký klub Rimavská Sobota