Revúcky karate klub úspešný na Majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate

12. februára 2018 |  |

Mladí pretekári revúckeho karate klubu počas prvej februárovej nedele zabojovali na otvorených Majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate. Najlepší výsledok zaznamenal Pavol Halaj, v súborných cvičeniach kata, v kategórii mladší dorastenci vo veku 12 až 13 rokov. „Po pekných vyhratých dueloch sa prebojoval až do finále,“ priblížil pre Rimava.sk Rashid Arpád Bunjatov, predseda klubu. Vo finále sa mladý karatista stretol s niekoľkonásobným majstrom SR, Sečkárom zo Žiaru nad Hronom, ktorý aj nakoniec zvíťazil. Pavol Halaj si po peknom výkone odniesol striebro.

Na súťaži štartovalo viac ako 400 pretekárov zo 45 klubov. Ako ďalej pokračuje Bunjatov, revúcky klub reprezentovalo šesť pretekárov, okrem Pavla Halaja aj Ria Mišuráková, Nina Puhallová, Tadeáš Sabol, Lukáš Kilik a Matej Herich. „Svoj prvý väčší súťažný debut zaznamenali Ria Mišuráková a Nina Puhallová, ktoré štartovali v súborných cvičeniach - kata, no zatiaľ to skončilo bez pódiového umiestnenia,“ ozrejmil Bunjatov. Piate a ôsme miesto obsadili vo svojich kategóriách Lukáš Kilik a Matej Herich. Na dosah mal medailu aj Tadeáš Sabol, ktorý prehral tesne svoj zápas na rozhodcovské vlajky v pomere 1:2. „Ďakujeme všetkým pretekárom za ich bojovnosť a reprezentáciu klubu,“ uzavrel Bunjatov.

Zdroj: Rimava.sk