Rimavskosobotskí mladí tenisti na stupni víťazov

27. augusta 2015 | |  | |

perex-tenisUplynulý víkend sa na tenisových kurtoch v Košiciach konal celoštátny turnaj detí do 10 rokov. Zastúpenie na ňom mali aj mladí tenisti s TK Rimavská Sobota.Oliver Pivník opäť potvrdil dobrú formu, keď v I.kole porazil Jakuba Madeja (TK Mladosť Košice) 6:0, v II.kole Oskara Viziho (TK Mladosť Košice) 6:0. Vo štvrťfinále narazil na nasadenú jednotku turnaja Michala Krajčiho (VSE TK Akademik Košice). Po dramatickom súboji Oliver zvíťazil v pomere 7:5, keď prehrával už 3:5 a odvrátil dva mečbaly. V semifinále sa stretol s domácim pretekárom Richardom Bottlikom, s ktorým prehral 4:6 a  vybojoval si tak konečné tretie miesto.

Pekný výkon podal aj Boris Daňuš. V I.kole si hladko poradil s domáci pretekárom Filipom Drábom 6:0. V II.kole zdolal Jakuba Medveďa (TKBanská Bystrica) 6:2. Vo štvrťfinále sa stretol s turnajovou dvojkou Benczem Tóthom (TK Betliar). V stretnutí podal Boris bojovný výkon a viedol v pomere 3:1, súperovi sa však podaril obrat a zvíťazil 6:4.

Výborne sa chlapcom darilo aj vo štvorhre. Po víťazstvách nad dvojicami Mačák, Ivan 6:2 a Safko, Novák 6:1 si vybojovali postup do finále. Po obetavom výkone prehrali s dvojicou Krajči, Tóth 2:6.

Nasledujúci víkend sa mladí tenisti s TK Rimavská Sobota predstavia na regionálnom kole detského Davis Cupu v Žiline, kde zabojujú o účasť na finálovom kole v Bratislave.