Soboťania po prehre v Humennom začínajú v play-off s Liptovským Mikulášom

25. januára 2017 | |  | | |

perex-hokejUplynulú sobotu sa konalo posledné kolo základnej časti druhej hokejovej ligy. Už pred zápasom boli známi postupujúci, len ešte nebolo jasné konečné usporiadanie v tabuľke z čoho vzišli zápasy vo vyraďovacej časti. „Na posledný zápas základnej časti nám prischol víťaz východnej skupiny a azda najkvalitnejší tím druhej ligy MHK Humenné, ktoré má vo svojich radoch zvučné mená ako Richard Šechný a Peter Klouda. Aby toho nebolo málo tak súper pred zápasom oznámil príchod dvoch nových posíl Juraja Faitha a Ondreja Brijáka,“ uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota. Ako doplnil, v prvom zápase sezóny na domácom ľade s Humenným odohrali celkom pekný zápas, aj keď prehrali 2:5. Napokon to bol aj jediný domáci zápas, v ktorom Soboťania prehrali.

Ani zápas v Humennom nebol veľmi odlišný. Podľa Hanzela sa hrala vyrovnaná partia, v ktorej rozhodovali detaily. Vsietenia prvého gólu sa ujali domáci v 8. minúte zásluhou Richarda Šechného. V 14. minúte strelil premiérový gól za Humenné Juraj Faith. O minútu neskôr nastalo zníženie stavu, keď Jakub Škantár uvoľnil v obrannom pásme Michala Šagát a ten sa sám dostal až pred bránu súpera, kde trafil hornú žrď, od ktorej sa puk odrazil do brány. Prvá tretina sa tak skončila za stavu 2:1.

V druhej tretine Humenné zvýšilo výkon a strelilo až tri góly. Najprv Ľubomír Buraľ prekvapil prudkou strelou ku tyčke Romana Petríka následne sa premiérovo presadil aj Ondrej Briják a v závere druhého dejstva skóroval opäť Richard Šechný. „Po druhej tretine za stavu 5:1 to vyzeralo byť rozhodnuté, no v tretej tretine sa karty obrátili a do vrtule kopli Soboťania. Bohužiaľ sa im podarilo skórovať len dvakrát, čo nestačilo na domácich,“ poznamenal Hanzel. Ako spomenul, druhý gól hostí zariadil kapitán Ján Slovák, ktorý s ľahkosťou dotlačil puk do bránky po prihrávke z otočky od Michala Šagáta. Šesť minút pred koncom stretnutia strelil posledný gól Marek Heckl bekhendovou dorážkou odrazeného puku, čím stanovil konečné skóre 5:3. „Tento zápas zariadil, že základnú časť končíme na štvrtej priečke tabuľky,“ podotkol a dodal, že od 28. januára sa začína druhá časť sezóny s vyraďovacími súbojmi s názvom O play-off v skupinách.

Do tejto časti postupujú 1. – 8. z oboch skupín a hrať sa bude systémom 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 na dva víťazné zápasy, čiže maximálne 3 zápasy. Víťazi sérií postupujú do štvrťfinále, v ktorom sa už spájajú obe skupiny. Porazené tímy si ešte zahrajú o konečné umiestnenia. „My sme sa umiestnili na štvrtej priečke čiže do ďalších bojov nám prischol MHK 32 Liptovský Mikuláš B. V tejto sezóne máme s Liptákmi vyrovnanú sériu, jednu výhru a jednu prehru. Prvý zápas série odohráme už 28. januára o 17:00 v Liptovskom Mikuláši,“ avizuje Hanzel. Pred domáce tribúny sa Soboťania vrátia až 4. februára o 17:00 a v prípade nerozhodného stavu v sérií odohrajú aj rozhodujúci zápas na domácom ľade, a to 5. februára o 17:00. „Týmto pozývame všetkých divákov na domáce zápasy aby prišli naši chlapcov hnať vpred v bojoch o dôležité víťazstvá,“ uzavrel Hanzel.

MHK HUMENNÉ – HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)

Góly HKM: Michal Šagát (Jakub Škantár), Ján Slovák (Michal Šagát, Denis Moroz), Marek Heckl (Ľubor Balko, Sergei Skvortsov)

Strely: 28:26
Trestné minúty: 12:6