Falcon sa predstavil v metropole Východného Slovenska, premiéru malo viacero nováčikov

26. novembra 2013 |  | |

Falcon RSV sobotu, 16. novembra, sa taekwondisti Falcon TKD klub RS zúčastnil už 7. ročníka Ilyo Cup 2013, ktorý už tradične organizuje ŠKP Ilyo Taekwondo Košice. Na turnaji už pravidelne súťaží viac ako 300 pretekárov, v tomto roku pricestovali z 12 krajín a 36 klubov. Vzdialenosť miesta konania turnaja doviedla Falcon k rozhodnutiu obsadiť na turnaji čo najviac pretekárov, hlavne v mladších kategóriách, ktorí sa ešte nikdy nezúčastnili turnaja. Záujem o reprezentovanie klubu bol nevídaný a turnaja sa zúčastnilo 18 členov klubu, desiati z nich boli nováčikovia. Rimava.sk informoval asistent trénera Jaroslav Dóbi, ktorý priblížil aj ďalší priebeh turnaja.

Ako prvý za nováčikov nastúpil Lukáš Kurek (kat. Pupils – B -24 kg), ktorý bojoval do poslednej sekundy zápasu, ale aj napriek veľkej snahe sa mu nepodarilo postúpiť do semifinále a skončil tak na 5. mieste. V tejto kategórii (Pupils) nastúpili ešte Richard Engler (-32 kg), Tomáš Kuvik (– 32 kg), Richard Laššák (-24 kg) a Oliver Roško (-24 kg), ktorí mali na turnaji tiež svoju premiéru. Chalani bojovali podobne ako Lukáš do poslednej sekundy svojho prvého zápasu v TAEKWONDE WTF, ale ani ich veľká motivácia vyhrať, podpora prítomných rodičov, trénerov a ostatných členov klubu im nedopomohli doviesť ich prvý zápas do víťazného konca, postúpiť tak do finálového kola, čo im všetkým vynieslo pekné 3. miesto.

Falcom RSV starších kategóriách sa po prvý krát predstavili Végh Hugo (kat. kat. YC-B -36 kg), ktorý bojoval a získal 3. miesto. Ďalším bol Matej Mede (YC-B -42 kg), ktorý získal 2. miesto, nakoľko dostal vo finále už skúsenejšieho zápasníka z vlastného klubu Romana Botku (kat. YC – B -42 kg), ktorý preukázal v zápase už nejakú tú skúsenosť a porazil ho v priateľskom finále a získal tak pekné 1.miesto. Za chalanov ako posledný vo svojom prvom zápase nastúpil Norbert Folk (kat. Cad – B -61 kg), ktorému sa podarilo po peknom výkone získať 3. miesto.

Prekvapením na turnaji bol Matej Furman (kat. YC-B -28 kg), ktorý v semifinále zabojoval a zúročil všetky doterajšie skúsenosti a podarilo sa mu vyhrať nad pretekárom z Chorvátska a postúpil tak do finále, kde dostal znova pretekára z rovnakej krajiny, čo mu nebolo prekážkou a opäť zvíťazil a vybojoval si 1. miesto. Matúš Babala (kat. YC-B -36 kg), ktorý už mal skúsenosti v zápasení, zabojoval, ale nepodarilo sa postúpiť do finále, a tak získal 3. miesto.
Za dievčatá nastúpili Vaneska Ádámová (kat. YC-B -30 kg), ktorá po ťažkom finále získala 2. miesto. Svoju premiéru mala Synthia Ferenczová (kat. YC-B -46 kg), ktorá prekvapila, zabojovala a s prehľadom postúpila do finále, kde dostala už skúsenú kolegyňu z klubu Karolínu Mravcovú (kat. YC-B -46 kg) a taktiež po priateľskom finále získala konečné 2.miesto. Karla si musela podobne ako Synthia svoje miesto vo finále vybojovať a výhrou vo finále získala 1. miesto.

Juniorom na turnaji bol Dávid Kurák (kat. Jun – B -68 kg), ktorý po dosť ťažkom zápase
(súper mu uštedril niekoľko nepríjemných kopov) získal 3.miesto. Za seniorov nastúpil Pavel Lancko (kat. sen-A -74 kg), ktorý má už tradične náročnú kategóriu, a v semifinále dostal skúseného zápasníka s 3. danom, ktorý Palimu ukázal, na čom ešte musí popracovať, umiestnil sa na 3. mieste.
Peter Kojnok (kat. sen-B – 87 kg) na turnaji zabojoval v semifinále, kde v tesnom súboji a víťazstvom až na „golden point“ postúpil do finále, kde v prvom kole prehrával, zápas otočil a nakoniec vyhral – umiestnil sa na 1. mieste. Turnaj uzatvoril Jaroslav Dóbi (kat. sen-A +87 kg), ktorý vo finále bojoval so svojim tradičným súperom z ŠKP Ryong BA, zápas bol vyrovnaný, kým v druhom kole došlo k zraneniu súpera, čo súperovi neumožnilo už pokračovať v súboji, a tým pádom získal 1.miesto.

Hlavným cieľom veľkej výpravy bolo na motivovať nových nádejných pretekárov, ktorí potrebovali získať svoje prvé skúsenosti, aby ich to posunulo v tréningoch ďalej. Ďakujeme hlavnému trénerovi, asistentom za podporu mladých bojovníkov a prítomným rodičom, ktorí sprevádzali svojich malých bojovníkov a bojovníčky. Za podporu ďakujeme aj firme MB Strechy ( Stanislav Belák ).
Na druhý deň, 17. novembra, sa konalo v Košiciach ešte 3. kolo Slovenskej ligy v predvádzaní foriem (Poomsae), kde sa už tradične zúčastnila zatiaľ naša jediná zástupkyňa Karolína Mravcová, ktorá potvrdila poctivú prípravu a podarilo sa jej získať 1. miesto.