Mladá taekwondistka Kornélia Dovalová sa vo svete nestratila, z Nemecka si priniesla zlatú medailu

19. februára 2014 |  |

Kornélia Dovalová (so šálom)Reprezentantka Taekwondo klubu Hnúšťa, Kornélia Dovalová rodáčka z Klenovca, vybojovala na prestížnej súťaži v Nemecku prvé miesto. Medzinárodnej súťaže 19 th International Taekwondo Championships v Nemeckom Sindelfingene sa začiatkom februára zúčastnili mladí taekwondisti do 13 rokov zo 16 krajín sveta z Nemecka, Švajčiarska, Ameriky, Poľska, Turecka, Anglicka či Rakúska. Kornélia súťažila v kategórii poomsae. „Ide o turnaj, ktorý sa považuje za majstrovstvá sveta súťažiacich do 13 rokov,“ priblížila pre Rimava.sk Kornélia Dovalová, ktorá má zo zisku zlatej medaily veľkú radosť.

reprezentanti Taekwondo klubu Hnúšťa„Keď som sa dozvedela, že mám až 11 súperiek, dokonca až z Ameriky a Turecka, ostala som prekvapená, no v duchu som si povedala, že ich porazím čo sa mi aj podarilo,“ povedala Dovalová a dodala, že víťazstvo je tiež zadosťučinením trénerovi Marošovi Oláhovi, ktorý sa jej venuje od šiestich rokov.

A aké má Kornélia plány do budúcna? „Chcem sa ďalej zlepšovať a napredovať, zúčastňovať sa domácich a zahraničných súťaží. Robiť dobré meno Slovensku a Taekwondo klubu Hnúšťa, samozrejme môjmu trénerovi a mojím rodičom, ktorí ma morálne a finančne podporujú,“

V celkovom hodnotení klubov sa TKD Hnúšťa umiestnil na peknom 3. mieste. Podobný priebeh na turnaji mali aj zápasy I. Kyseľovej a M. Barta, ktorí mali tiež vo svojej kategórii silnú konkurenciu ale napriek tomu zvíťazili a obsadili prvé miesto. Tretie miesto obsadil M. Kyseľ a najmladší člen výpravy D. P. Frgolec.