Taekwondisti Falconu reprezentovali Slovensko na svetovom pohári

17. februára 2015 |  |

falcon reprezentacia v sarajeveTaekwondisti klubu Falcon Rimavská Sobota reprezentovali Slovensko na svetovom pohári v Sarajeve. Svoju premiéru na prvom náročnom G-turnaji v roku zažil Marek Úrek, Giovanni Slanec a Karolína Mravcová, ktorá si z turnaja priniesla bronzovú medailu. Ako Rimava.sk ďalej informoval Peter Úrek, náročného turnaja sa v Sarajeve zúčastnilo 540 pretekárov z 97 klubov a 33 krajín sveta. Slovensko pritom reprezentovalo 19 pretekárov.

Karolína Mravcová

Karolína Mravcová vybojovala na šampionáte Bosnia Open G1 2015 bronzovú medailu.

Pretekári Slovenskej asociácie taekwondo na prvom G-1 turnaji v tomto roku celkovo získali dve strieborné a tri bronzové medaily. Najviac sa podľa Úreka darilo Michalovi Matikovi (Black Tiger Snina) a Danielovi Lefkovitšovi (Koryo Slávia UPJŠ Košice), ktorí vybojovali vo svojich kategóriách strieborné medaily. Bronz okrem Karolíny Mravcovej (Falcon TKD Rim.Sobota) vybojoval aj Patriko Bradáč (Ilyo ŠKP Košice) a Radka Hudáková (Ilyo ŠKP Košice). Couchov na turnaji zastupovali Pavel Ižárik prezident Slovenskej asociácie Taekwondo WTF , Mário Švec reprezentačný tréner Kyorugi (zápas) a Peter Urek tréner Falcon TKD Rim.Sobota. Rozhodcov na tomto prestížnom turnaji reprezentoval Ján Kopčík. „Ďakujeme zástupcom klubu za dobrú reprezentáciu Slovenska ako aj klubu a mesta Rimavská Sobota,“ uviedol Úrek, podľa ktorého poďakovanie patrí aj sponorom, ktorí im zmiernili cestovné náklady na turnaj.

Zdroj: Rimava.sk