TENIS: Oliver Pivník ukázal svoje kvality aj medzi najlepšími v rámci Slovenska

10. marca 2017 | |  | | | |

perex-tenisMladý tenista, Oliver Pivník, z Mestského tenisového klubu Rimavská Sobota z uplynulých zápasov nikdy neobišiel naprázdno. Výnimkou nebol ani celoslovenský tenisový turnaj mladších žiakov pod názvom Winter Fisher Slovakia Cup v Spišskej Novej Vsi, ktorý sa konal 4. až 8. marca. „Nakoľko sa jednalo o turnaj kategórie A mohlo sa ho zúčastniť len 32 najlepších tenistov z celého Slovenska,“ povedal pre Rimava.sk kapitán družstva a zároveň otec Olivera, Ivan Pivník.

Zápasy boli podľa jeho slov veľmi náročné a vyrovnané. V II. kole však Oliver odvrátil 3 mečbaly za stavu 0:6 a 2:5, a stretnutie obrátil vo svoj prospech.

Oliver tak nakoniec obsadil 3. miesto v dvojhre a vo štvorhre spolu s Bencem Tóthom z Betliara postúpili do finále a získali druhé miesto.

Výsledky:

Dvojhra:
I.kolo: O. Pivník (MTK Rimavská Sobota) - J. Kladivík (TK Banská Bystrica )6:0, 6:0
II.kolo: - M. Krajčí (TK Mladosť Košice) 0:6,7:6(5), 10:1
Štvrťfinále: - S. Guzoň (TC Empire Trnava ) 6:1, 6:2
Semifinále: - D. Schwarc (TC Empire Trnava) 2:6, 1:6