Talentovaný tenista V. Kurek prevalcoval súperov z celého stredoslovenského regiónu

15. mája 2013 |  |

Vladimír KurekRimavskosobotský tenista, 16-ročný Vladimír Kurek, opäť potvrdil svoje schopnosti na tenisových kurtoch. Majstrovstvá Stredoslovenského regiónu, ktoré sa v mestskej záhrade v R. Sobote uskutočnili uplynulý víkend, vyhral v dvojhre aj v štvorhre. Stal sa tak najlepším hráčom vo vekovej kategórii 15 až 18-ročných a postupuje na Majstrovstvá Slovenska.

Ako pre Rimava.sk uviedol tréner mladého tenistu František Fekete, v štvorhre si jeho zverenec spolu s Adamom Kulichom z Lučenca vybojoval suverénne víťazstvo, dvojhra prebiehala o niečo dramatickejšie. Prvé dva zápasy boli bezproblémové. V semifinále, ako štvrtý nasadený, natrafil na prvého nasadeného Adama Kulicha /spoluhráča zo štvorhry/, kde Vladko prvý set vyhral 6/2, druhý prehrával už 2/5 ale napokon zápas otočil vo svoj prospech a vyhral ho 7/5.
Vo finále stál proti druhému nasadenému Jakubovi Novákovi z Banskej Bystrice. Domáci tenista prehral prvý set 5/7, druhý vyhral 7/6 v tajbrejku, tretí vyhral 6/1. Rimavskosoboťan je so svojim výkonom spokojný. Ako uviedol, majstrovstvá boli výborne zvládnuté aj po organizačnej stránke.

Začiatkom júna Vladimír Kurek nastúpi na Majstrovstvách Slovenska v Trnave. Ambície má jasné. „Na Majstrovstvá Európy sa postupuje z prvého miesta, takže musí vyhrať,“ hovorí s úsmevom tréner. Predtým však ešte mladého tenistu čakajú majstrovstvá regiónu mužov, kde bude obhajovať druhé miesto.

Študent Obchodnej akadémie žne úspechy na mnohých súťažiach, zahral si už aj so svetoznámymi tenistami. Ako priznal, skĺbiť študijné povinnosti a tréningy sa mu zatiaľ darí, aj vďaka individuálnemu študijnému plánu a ústretovosti pedagógov.