Veľká cena Kolárova bola pre džudistov TJ Mladosť v znamení cenných kovov

Osem medailí, taká je bilancia džudistov z TJ Mladosť – Relax Rimavská Sobota po Veľkej cene mesta Kolárovo. V sobotu, 14. októbra, zápasilo na tatami v Kolárove viac ako tristo mladých džudistov nielen zo Slovenska, ale i Maďarska. Medzi nimi v silnej konkurencii vybojovali rimavskosobotskí džudisti tri zlaté, tri strieborné a dve bronzové medaily.

„Prvú medailu a hneď zlatú, vybojoval v kategórii Supermini žiakov do 30 kilogramov, Alex Fedor, suverénne po štyroch víťazstvách na Ippon - hodnotenie techník, ktoré ukončí zápas pred uplynutím časového limitu,“ uviedol pre Rimava.sk tréner Peter Laczko a dodal, že Alexov starší brat, Mikuláš Fedor, podobne suverénne, pridal druhú zlatú. „Keď po troch víťazstvách na Ippon, vo finále kategórie mini žiakov do 34 kilogramov, zvíťazil na Ippon aj nad pretekárom z TJ Mladosť, Antonínom Müllerom, ktorý tým pádom získal striebro,“ ozrejmil Laczko.

Podľa trénera dominanciu džudistov TJ Mladosť v tejto kategórii potvrdil Sebastián Závadský, ktorý prehral o postup do finále s Antonínom, ale následne vyhral zápas o bronz na Ippon. Druhé striebro do zbierky pridal v kategórii mini do 30 kilogramov Martin Zvara, keď po štyroch víťazstvách na Ippon podľahol až vo finálovom zápase a Martinov brat Lukáš Zvara, v kategórií mladších žiakov do 50 kilogramov vybojoval bronz.

Medailovú zbierku pre TJ Mladosť uzavreli podľa trénera zlatom a striebrom, v kategórii starších žiakov do 46 kilogramov, Bruno Kóšik a Alec Vetrák, keď sa obaja prebojovali do finále, v ktorom bol úspešnejší Bruno.

„Bez medaily tentoraz zostali dvaja pretekári (Natália Kissová a Jakub Gréč) z 10 člennej výpravy,“ poznamenal Laczko, ktorý výpravu doprevádzal spolu aj s trénermi Jurajom Svoreňom, Richardom Útisom st., ktorí na turnaji plnili rozhodcovskú funkciu ako aj s Beatou Svoreňovou a Richardom Útisom ml.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív TJ Mladosť – Relax Rimavská Sobota