5. septembra 2016 |  | | |

perex-behNočný beh mestom Hnúšťa naberá medzinárodný rozmer. Do ulíc tohto mesta na severe Rimavskosobotského okresu si prišli zabehať aj pretekári z Českej republiky, Maďarska, Poľska a samozrejme aj zo Slovenska. Mestský okruh, ktorý si organizátori pripravili po prvý raz, vyhral pretekár z Poľska, Adam Dymitroca. Druhý skončil Pavol Gábor z Brezničky, obhajca minuloročného titulu, Ján Pockľan z Hrachova, skončil na štvrtom mieste.

Hoci pretekárov bolo tento rok menej ako predošlé ročníky, neubralo to na atmosfére. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol Roman Lebeda, jeden z organizátorov podujatia, súťažiacich prišlo povzbudiť približne 700 divákov. Ani tentoraz nechýbalo oceňovanie domácich. Podľa Lebedu najlepším Hnúšťanom sa stal Lukáš Koncz a najlepšou Hnúšťankou opäť 14-ročná Zdenka Slatinská. „Je to veľký talent,“ poznamenal organizátor, podľa ktorého chcú takýmto podujatím vzbudiť záujem u ľudí o šport.

Na podujatí si však mohli zašportovať aj deti, a to v rámci detského behu, ktorý pripravilo občianske združenie Horná Rimava v spolupráci s firmou PMX net. „Prihlásilo sa okolo 250 detí. Bežalo sa v troch kategóriách, do 6 rokov, od 7 do 10 rokov a od 11 do 14 rokov,“ priblížil Lebeda. Ďalším sprievodným podujatím bola aj charitatívna akcia Na kolesách proti rakovine, ktorú OZ Horná Rimava organizovala s Nadáciou pre výskum rakoviny. „Tohto podujatia sa zúčastnila aj prezidentka organizácie Marta Klobušická,“ podotkol. Rovnako bol prítomný aj manažér nadácie Ján Juráš. Podľa Lebedu v rámci tejto charitatívnej akcie vystúpil aj majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš. „Po jeho vystúpení nasledoval symbolický okruh na rôznych kolieskových prostriedkoch ako kolieskové korčule, kolobežky, bicykle či skateboardy. Okruh však prešli aj s handikepovaným chlapcom pripútaným na vozík,“ spomenul organizátor.

Tretí ročník Nočného behu v Hnúšti zakončil koncert troch kapiel, kde si atmosféru malého hudobného festivalu pod holým nebom prišlo podľa Lebedu vychutnať približne 500 ľudí.