Na pretekoch v Boľkovciach sa umiestnil aj motorkár z Rimavských Janoviec

7. júna 2011 |  | |

Viac ako 130 šprintérov, vyše 500 duelov a približne 2 800 divákov sa uplynulý víkend na letisku pri Boľkovciach zúčastnilo druhého kola 7. ročníka slovenského šptintérskeho šampionátu Hyundai Power Fest 2011. Súťažilo sa vo viacerých triedach. Medzi dvadsať  najrýchlejších šprintérov na 1/8 míle sa z okresu Rimavská Sobota zaradil motorkár Ondrej Cerovský  z Rimavských Janoviec. Časom  6,77 sekundy sa na  Suzuki GSX-R stal víťazom kategórie M3.

Najlepší absolútny dosiahnutý čas spomedzi áut získal rodák z Lučenca Michal Dibala na autokrosovom špeciále Mazda Buggy, ktorému časomiera namerala čas 7,364 s a maximálnou rýchlosťou 148 km/h.

Rimavskosobotské  značky sa umiestnili aj v Tuning show. V kategórii škodoviek druhé miesto obsadila  Felícia a Fábia, v kategórii japonských, ázijských či amerických áut druhé miesto získala Honda Accord.

Medzi šprintami dvakrát vystúpil maďarský motokaskadér Attila Gombos v „Guli smrti“ pod názvom No Gravitation Extrem Stunt show.